34 млрд грн: у перші дні нового року на аукціонах перетнули позначку

чергового мільярда

У новий рік стартували успішно. Система Прозорро.Продажі уже принесла бюджетам різних рівнів дохід у 34 мільярди гривень. Символічно, що цю позначку перетнули у перший робочий день 2021-го.

«Пишаємося, що чималий вклад у цей дохід принесли переможці, котрі працювали на майданчику Української універсальної біржі. Готуючи успішно та повноцінно учасників до торгів, ми не лише допомагаємо наповнювати бюджети організаторів, а й даємо можливість розширити підприємцям свій бізнес», – робить висновки директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.   

Тільки за 2020-й успішні аукціони принесли бюджетам різних рівнів близько 12 млрд грн. Значна частина цієї суми – це інвестиції учасників, котрі працювали через майданчик Української універсальної біржі. Кваліфікований супровід та якісна технічна підтримка від маркетплейсу, а також фінансова спроможність самих учасників забезпечили їхню перемогу на торгах.

Серед найпопулярніших лотів традиційно лідирують необроблена деревина, об’єкти малої приватизації та оренди державного і комунального майна.

Ринок необробленої деревини запустили на Прозорро.Продажі із 1 лютого 2020-го. І вже до кінця року тут відбулося майже 2,5 тисячі успішних аукціонів на суму у понад 400 млн грн.  Майданчик Української універсальної біржі охоплює більше 20% ринку. Менеджери маркетплейсу залучили та підготували до торгів понад 440 переможців.

Ще один ринок, який стартував цього року на прозорих аукціонах – це оренда державного та комунального майна. За кілька місяців тут успішно відбулося понад 2 тисячі аукціонів, які щомісяця відтепер приноситимуть бюджетам різних рівнів більше 13 млн грн.  

Проте одним із найбільших ринків на Прозорро.Продажі залишається мала приватизація. У 2020-му інвестори сплатили до бюджетів понад 4 млрд грн. Майданчик Української універсальної біржі охоплює близько 15% цього ринку. Минулого року менеджери маркетплейсу залучили та підготували до торгів найбільше учасників – понад 500. Більшість із них стали переможцями і, відповідно, новими власниками приміщень, будівель, а то й цілих виробничих комплексів. Так, саме через майданчик УУБ придбали 5 із 20 активів спиртової галузі, приватизація якої також розпочалася в другій половині 2020-го.

«У новому році аукціони із продажу підприємств спиртової галузі продовжаться, як і загалом аукціони із малої приватизації. Тому запрошуємо до торгів на  https://sale.uub.com.ua/ усіх потенційних інвесторів. У нас на майданчику ви отримаєте повний супровід менеджерів та якісну технічну підтримку у підготовці до аукціонів», – запрошує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.