Чому енергію сонця називають зеленою та як придбати екологічний ресурс

Пошук аукціону
Кількість аукціонів за вашим запитом: 0
objectID__
title__
description__
value__ currency__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
Старт аукціону: auction_date__
Замовник
procuringEntity__
Перехід на зелену енергію – загальносвітовий тренд, до якого поступово приєднується й Україна. Великим кроком у цьому напрямку став запуск торгів зеленою або «чистою» енергією на електронних майданчиках системи Prozorro.Sale. Відповідне рішення 27 грудня 2019 р. прийняв Кабмін, про що у Telegram повідомив експрем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Як зменшити вартість зеленої енергії в Україні – продаж альтернативних енергоресурсів на аукціонах Prozorro.Sale

Сьогодні все більше українців цікавляться питаннями «чому енергію сонця називають зеленою» та «чи варто перетворювати новаторську ідею на бізнес»? Адже виробництво зеленої електроенергії має безліч переваг: у якості альтернативних ресурсів можуть виступати сонячне світло, вітер або потужна водна течія. Їх використання є цілком безпечним для оточуючих, а головне – безкоштовним. Чому сонячну енергію називають зеленою? Як і енергія, здобута за допомогою вітрових або гідроелектростанцій, вона зовсім не шкодить людям та, що важливо, повністю виключає вплив на навколишнє середовище. В світлі збільшення кількості природних катастроф, у великій мірі спричинених надмірним використанням традиційних видів палива, попит на зелену енергію зростає астрономічними темпами. Так, енергія вітру широко використовується в країнах Європи, США та Китаї. У великих масштабах сонячна енергія виробляється в Іспанії і Німеччині, а в американському штаті Каліфорнія працює найбільша в світі сонячна електростанція. Частково або повністю перейшли на споживання зеленої енергії відомі бренди на зразок Apple, Google та IKEA. І це логічно, адже альтернативна енергія має безліч переваг порівняно з традиційними видами енергоносіїв:
  • доступність;
  • відсутність шкідливих викидів;
  • великі перспективи розвитку галузі.
Порівняно із Заходом, тенденції до використання зеленої енергії в Україні лише набирають обертів, але вже зараз чимало споживачів готові відмовитися від звичайних енергоресурсів. На сьогоднішній день об’єм споживання відновлюваної енергії в нашій державі не перевищує 2%, в той час як у Західній Європі цей показник сягає 50-70%. В значній мірі причиною ситуації, що склалася, є високий тариф на зелену енергію - це робить її недоступною для широкого кола покупців.

Встановлення зеленого тарифу на електроенергію в Україні та зниження цін на екологічні енергоносії

Зелений тариф (інша назва – Feed-in tariff) представляє собою спеціальний механізм, створений з метою стимулювання виробництва екологічно чистої та безпечної енергії. На сьогоднішній день в Україні вартість зеленої електроенергії є надзвичайно високою, однак уряд вже здійснив кілька рішучих кроків у цьому напрямку. Вільний продаж зеленої електрики на онлайн-аукціонах ДП «Прозорро.Продажі» напряму спонукатиме виробників, а також суттєво знизить ціну зеленої енергії в Україні. Для того, щоб прийняти участь у публічних торгах зеленою електроенергією, всі бажаючі мають зареєструватися на одному з офіційних майданчиків, підключених до системи Prozorro.Sale. ТОВ «Українська універсальна біржа» має великий досвід роботи у цій сфері. Так, лише за 2019 р. наші клієнти витратили на електронних аукціонах 10 мільярдів гривень. При цьому два з п’яти найдорожчих лотів за всю історію ДП «Прозорро.Продажі» придбали учасники, зареєстровані на майданчику sale.uub.com.ua.

Вільний продаж зеленої енергії в Україні на електронному майданчику sale.uub.com.ua

Реалізація зеленої енергії на публічних аукціонах Prozorro.Sale прискорить розвиток вітчизняного ринку альтернативних енергоресурсів. Також це допоможе привабити закордонних інвесторів, вдосконалити наявні технології та встановити вигідний «зелений» тариф. Звернувшись до фахівців ТОВ «Українська універсальна біржа», ви отримаєте якісне обслуговування та надійну технічну підтримку. Персональний менеджер проконсультує вас з усіх питань, що стосуються електронних торгів зеленою енергією. Новачкам радимо ознайомитися з навчальними відео-інструкціями на YouTube-каналі біржі. Також підписуйтеся на регулярну Email-розсилку та наш Telegram-бот щоб вчасно дізнаватися про цікаві аукціони.