Отримання дозволів на користування надрами через аукціони Прозорро

Пошук аукціону
title__
description__
objectID__
Замовник
procuringEntity__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
value__ currency__
загальний бюджет
Згідно з Кодексом України, надрами визначається частина землі, розташована під поверхнею суші чи дном водойм. Надра бувають загальнодержавного (горючі копалини, металеві і неметалеві руди, формувальна, хімічна, агрохімічна сировина, а також всі водні ресурси, грязі) та місцевого значення (піщано-гравійна сировина, цегельно-черепична, для будівельного вапна). Вивчення, обробка, видобування чи інша експлуатація надр в Україні проводяться на підставі спеціальних дозволів на користування надрами. Дозволи видаються переможцям електронних торгів, що відбуваються через систему Прозорро. Викладає лоти Державна служба геології та надр України, а взяти участь в аукціоні можуть всі бажаючі. Торги проходять на умовах прозорості і чесної конкуренції. Переможця визначає система: ним стає учасник, який запропонував найбільшу ціну. ТОВ “Українська універсальна біржа” – акредитований майданчик Прозоро.Продажі, підключений до єдиної державної бази. Портал налічує багато лотів на користування надрами, які опубліковані в системі Прозорро.Продажі. Аукціони продубльовані на всіх офіційних майданчиках системи та на державному сайті Prozorro.Sale.

Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

На аукціони виставляються лоти, підготовлені з урахуванням заяв та пропозицій фізичних чи юридичних осіб, які бажають отримати спецдозвіл на користування надрами. Кожен лот містить адресу ділянки, короткий опис, оглядову карту, початкову ціну, термін дії дозволу. Законодавством визначені терміни проведення аукціонів з продажу дозволів. Вони вираховуються в календарних днях з моменту опублікування оголошення про торги:
  • 90 днів – для нафти, природного газу, конденсату;
  • 50 днів – для інших природних копалин.
Щоб прийняти участь у аукціоні, необхідно зареєструватися на офіційному майданчику Прозоро.Продажі, подати заявку до вказаного терміну (повинна містити цінову пропозицію) та сплатити обов'язковий гарантійний внесок на рахунок, вказаний у лоті. Внесок повертається, якщо претендент не переміг. Зауважте, система не допустить до торгів учасника, який подав неповні, недостовірні дані або не сплатив внесок. Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами передбачає проведення аукціону в 3 раунди. Спочатку розглядаються закриті цінові пропозиції учасників. Найнижча пропозиція приймається за початкову ціну аукціону. Протягом наступних раундів учасники підвищують ціну, допоки не буде визначено переможця. Кожен раунд триває 3 хвилини в режимі онлайн. Після оприлюднення результатів аукціону у переможця буде 30 днів, щоб сплатити до державного бюджету різницю між початковим внеском і вартістю лоту. Тільки після цього видається дозвіл.

Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами

На сайті ТОВ “Українська універсальна біржа” можна отримати дозволи для:
  • видобування будь-яких видів корисних копалин;
  • дослідження і вивчення надр загальнодержавного призначення.
Дозволи на ці види користування надрами видаються на короткий строк (5 років) чи для довгострокової експлуатації (20 років). Коли в дозволі не зазначені конкретні терміни, його власник може користуватися надрами постійно. Термін дії починається з дня одержання дозволу. Бажаєте створити геологічний заповідник чи видобувати торф на власній ділянці? З Українською універсальною біржею отримати дозвіл на користування необхідними надрами просто та швидко. Подайте заявку в Держслужбу геології та надр, дочекайтесь аукціону і візьміть участь у торгах. Окрім того, на сайті sale.uub.com.ua можна підписатись на електронну розсилку, Telegram- чи Viber-бот і отримувати повідомлення про кожен цікавий аукціон. Виникнуть питання – дзвоніть нам + 38 (044) 332-20-33.

title__
message_time__
m_text__