гаряча лінія
logo-prozorro акредитований майданчик

Квоти підтримки на Прозоро.Sale

Пошук аукціону
Кількість аукціонів за вашим запитом: 2
REM001-UA-20250115-58786
Аукціон з розподілу річної квоти підтримки для об’єктів електроенергетики або черг будівництва (пускових комплексів) об’єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з енергії вітру
Вид альтернативного джерела енергії - енергія вітру; Розмір частки річної квоти, що розподіляється на аукціоні - 100 000 кіловат; Тип аукціону - аукціон закритого типу.
8.00 eurocent
Прийняття заяв на участь
72 дн. 17 год. 4 хв.
Завершення: 03.04.2025 20:00
Старт аукціону: 04.04.2025 11:25
Замовник
ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ"
REM001-UA-20250110-92968
Аукціон з розподілу річної квоти підтримки для об’єктів електроенергетики або черг будівництва (пускових комплексів) об’єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного ви
Вид альтернативного джерела енергії - енергія сонячного випромінювання; Частка річної додаткової квоти, що розподіляється на аукціоні - 33000 кіловат; Тип аукціону - аукціон закритого типу.
8.00 eurocent
Прийняття заяв на участь
50 дн. 17 год. 4 хв.
Завершення: 12.03.2025 20:00
Старт аукціону: 13.03.2025 11:25
Замовник
ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ"
objectID__
title__
description__
value__ currency__
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
Старт аукціону: auction_date__
Замовник
procuringEntity__
Перехід на зелену енергію – загальносвітовий тренд, до якого поступово приєднується й Україна. Великим кроком у цьому напрямку став запуск торгів зеленою або «чистою» енергією на електронних майданчиках системи Prozorro.Sale. Вже у цьому році виробники такої електроенергії можуть придбати на майданчику Української універсальної біржі спеціальні квоти державної підтримки, які гарантують їм стабільний збут протягом наступних 12 років.

Як зменшити вартість зеленої енергії в Україні – продаж альтернативних енергоресурсів на аукціонах Прозорро.Продажі

Сьогодні все більше українців цікавляться питаннями «чому енергію сонця називають зеленою» та «чи варто перетворювати новаторську ідею на бізнес»? Адже виробництво зеленої електроенергії має безліч переваг: у якості альтернативних ресурсів можуть виступати сонячне світло, вітер або потужна водна течія. Їх використання є цілком безпечним для оточуючих, а головне – безкоштовним.

Чому сонячну енергію називають «зеленою»?

Як і енергія, здобута за допомогою вітрових або гідроелектростанцій, вона зовсім не шкодить людям та, що важливо, повністю виключає вплив на навколишнє середовище. В світлі збільшення кількості природних катаклізмів, а в Україні – в першу чергу військових загроз та довготривалих блекаутів, попит на зелену енергію зростає астрономічними темпами. Так, енергія вітру широко використовується в країнах Європи, США та Китаї. У великих масштабах сонячна енергія виробляється в Іспанії і Німеччині, а в американському штаті Каліфорнія працює найбільша в світі сонячна електростанція. Частково або повністю перейшли на споживання зеленої енергії відомі бренди на зразок Apple, Google та IKEA. І це логічно, адже альтернативна енергія має безліч переваг порівняно з традиційними видами енергоносіїв:
  • доступність;
  • відсутність шкідливих викидів;
  • великі перспективи розвитку галузі.
Порівняно із Заходом, тенденції до використання зеленої енергії в Україні лише набирають обертів, але вже зараз чимало споживачів готові відмовитися від звичайних енергоресурсів. На сьогоднішній день об’єм споживання відновлюваної енергії в нашій державі не перевищує 2%, в той час як у Західній Європі цей показник сягає 50-70%. В значній мірі причиною ситуації, що склалася, є високий тариф на зелену енергію - це робить її недоступною для широкого кола покупців.

Запровадження «квот підтримки» на електроенергію, отриману з екологічних енергоносіїв, в Україні

На сьогоднішній день в Україні вартість зеленої електроенергії є надзвичайно високою, однак уряд вже здійснив кілька рішучих кроків у цьому напрямку. Вільний продаж зеленої електрики на онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі напряму спонукатиме виробників, а також суттєво знизить ціну зеленої енергії в Україні.

Переваги участі в аукціонах з продажу квот підтримки на майданчику sale.uub.com.ua

Лотом на такому аукціоні виступає річна квота підтримки для виробників сонячної, гідро-, вітрової електроенергії. Відповідно до чинних нормативів, її обсяг становить 110 МВт. З них:
  • сонячної – 11 МВт;
  • вітрової – 88 МВт;
  • з інших альтернативних джерел – 11МВт.
Стартова ціна на торгах з продажу квот підтримки становить:
  • для сонячної і вітрової енергії – 9 євроцентів/1 кВт-год;
  • для енергії, отриманої з інших джерел – 12 євроцентів/1 кВт-год.
Для того, щоб прийняти участь у публічних торгах з продажу квот підтримки, всі бажаючі мають зареєструватися на одному з офіційних майданчиків, підключених до системи Prozorro.Sale. Акредитований майданчик Української універсальної біржі має великий досвід роботи у цій сфері. Не допускатимуться до торгів лише ті виробники, які раніше вже отримували державну підтримку, зокрема, у форматі «зеленого тарифу». Звернувшись до фахівців платформи УУБ, ви отримаєте якісне обслуговування та надійну технічну підтримку. Персональний менеджер проконсультує вас з усіх питань, що стосуються електронних торгів зеленою енергією. Новачкам радимо ознайомитися з навчальними відео-інструкціями на YouTube-каналі майданчика Української універсальної біржі. Також підписуйтеся на регулярну Email-розсилку, нашу сторінку у Facebook та Telegram-бот, щоб вчасно дізнаватися про цікаві аукціони.