35 млрд грн: аукціони на Прозорро.Продажі  принесли ще один мільярд грн

Черговий мільярд гривень принесли успішні аукціони на Прозорро.Продажі до бюджетів різних рівнів лише за півтора місяця. Загалом же із моменту створення системи за ці роки організатори отримали понад 35 млрд грн. При чому відкритість інформації  про торги та загальний доступ до аукціонів забезпечили здорову та чесну конкуренцію на торгах, відповідно, і зростання стартової ціни лотів.

Наприклад, серед найдорожчих завжди були лоти із брухтом металів. Так, у 2021 році на 5 аукціонах Укрзалізниця вторгувала понад 385 млн грн при стартовій ціні у 258,6 млн грн. Тобто вартість зросла на 146%.

Додаткові кошти до своїх бюджетів отримали уже цього року і Київ та Маріуполь. Маріупольська міська рада 15 лютого продала частину нежитлового приміщення по вулиці Меотиди 30/17 за 99 млн грн при стартовій ціні у 27 млн грн. При чому на об’єкт претендували аж 28 учасників, які і підняли вартість у 3,5 рази. А от Київська міська рада за два місяці продала кілька об’єктів із значним зростанням ціни. Наприклад, нежитлову будівлю на Малевича, 127, будівлю на проспекті Оболонському та інші. Загалом за 2 місяці цього року департамент комунальної власності міста Києва успішно провів 28 аукціонів, за які виручив майже 26 млн грн.

«Пишаємося, що багато з цих аукціонів виграли учасники, котрі працювали на майданчику Української універсальної біржі. Професійні консультації наших менеджерів та фінансова спроможність самих учасників стали запорукою перемоги потенційних інвесторів на майданчику УУБ. Адже вони вигравали аукціони, на які реєструвалося по 11, 15 учасників», - підсумовує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.   

Загалом за 2 місяці 2021 року на Прозорро.Продажі відбулося понад 4,5 тисячі успішних аукціонів, які принесли бюджетам понад 1,4 млрд грн.