Більше чверті аукціонів із оренди державного та комунального майна за майданчиком УУБ

Минулого тижня  із 16 по 20 серпня на Прозорро.Продажі відбулося понад 750 успішних аукціонів, із яких 460 (більше 60%) – з оренди державного та комунального майна. Понад 25% торгів за цим напрямком за рівнем доходів охопив майданчик Української універсальної біржі. Тут підготували понад 70 учасників, котрі щомісяця сплачуватимуть за оренду необхідних для бізнесу площ понад 1,33 млн грн.

Найконкурентніші аукціони із оренди державного та комунального майна збирали минулого тижня по 5-8 учасників. Відповідно і вартість оренди зростала в рази. В середньому збільшення мінімальної ціни на торгах з оренди становило понад 470%.

Наприклад, за право орендувати групу інвентарних об’єктів у с. Гораївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області «змагалися» 5 потенційних орендарів. Цікава деталь: аукціон проводився за голландською моделлю торгів. Такий аукціон передбачає, що на початку торгів стартова ціна покроково (щоразу на 1% від вартості) знижуватиметься, доки хтось із учасників не зупинить падіння ціни. І лише потім вони подають закриті цінові пропозиції на підвищення. Ціна за право орендувати групу інвентарних об’єктів у Гораївці могла «впасти» із 1 845,56 грн аж до 18,46 грн. Проте учасники не стали чекати «падіння» ціни і зупинили його відразу ж на початку аукціону. Далі у закритих пропозиціях свої ставки підвищили до 200 тисяч грн, а переможець навіть до 1 млн грн.

«Пишаємося, коли успішно відбуваються саме такі аукціони: коли менеджери майданчика УУБ успішно консультують та допомагають заводити лоти організаторам, в даному прикладі – Фонду держмайна України по Вінницькій та Хмельницькій областях, і в той же час повноцінно готують учасників до цих торгів, котрі стають переможцями, як це відбулося на аукціоні за право оренди групи інвентарних об’єктів у Гораївці. Загалом за минулий тиждень на майданчику УУБ підготували близько 100 переможців прозорих аукціонів за різними напрямками», – підсумовує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.  

Хоча на прозорих аукціонах орендувати об’єкти можна і за більш ніж доступну ціну для орендарів. Наприклад, за 2 кв. м. у Пологах Запорізької області орендар щомісяця платитиме стартову вартість у 2,97 грн. І це доводить, що кожен може знайти об’єкт на власний гаманець та з необхідним цільовим призначенням.