Більше половини переможців прозорих аукціонів – орендарі державного та комунального майна

Спецдозволи на видобуток надр, об’єкти малої приватизації, необроблена деревина та оренда державного і комунального майна – саме такі аукціони системи Прозорро.Продажі були найпопулярнішими на майданчику Української універсальної біржі минулого тижня. Тут підготували майже  90 учасників, більшість із яких стали переможцями.

«12 січня відбулися перші торги в цьому році Державної служби геології та надр України. Пишаємося, що двох переможців привели та успішно підготували на майданчику УУБ. Вони вибороли право на 20-річний видобуток каоліну первинного у Рівненській області та 5-річний спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ торфу в Житомирській області», – повідомляє директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.

Учасник від УУБ виборов минулого тижня і аукціон із найбільшою конкуренцією. Приватизувати громадський будинок у Хоролі на Полтавщині  виявили бажання аж 25 потенційних інвесторів. У ході запеклої боротьби ціна об’єкта у понад 900 кв.м. виросла із майже 60 000 грн до 6 690 002 грн. Тобто у понад 112 разів.

Серед інших об’єктів приватизації на майданчику УУБ придбали нежитлову будівлю аптеки у смт Бабаї на Харківщині (вартість об’єкта із 123 250 грн зросла до 700 000 грн), нежитлові приміщення напівпідвалу у Львові (255 010 грн), громадський будинок у м. Первомайський Харківської області (386 123 грн) та багато інших.  

Загалом за тиждень із 11 по 16 лютого  системі Прозорро.Продажі успішно відбулося понад 500 аукціонів на суму 484,8 млн грн.