Кабмін ухвалив новий Порядок передачі державного та комунального майна в оренду

3 червня Кабінет міністрів України затвердив новий Порядок передачі державного та комунального майна в оренду. Відповідну постанову прийнято з доопрацюванням протягом 3-х днів.

Проте уже зараз можна говорити, що передача майна відбуватиметься виключно через електронну торгову систему Прозорро.Продажі. Тут же оприлюднюватиметься інформація про результати аукціонів.

«Ми, а точніше органи місцевого самоврядування та державного управління, а також представники бізнесу та інших організацій, уже протягом кількох місяців чекали на ухвалення цього Порядку. Адже закон «Про оренду державного та комунального майна» вступив у дію ще 1 лютого. Проте через відсутність цього Порядку скористатися законом було не можливо. Сьогоднішня новина означає, що уже скоро на електронному майданчику Української універсальної біржі можна буде, як виставити будь-яке майно на оренду, так і його ж орендувати (адреса майданчика - https://sale.uub.com.ua/). На нашому маркетплейсі учасники завжди матимуть професійних та відповідальних консультантів, які супроводжуватимуть їх у підготовці до торгів», – запрошує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.  

«Проведення ефективних, прозорих аукціонів забезпечить збільшення надходжень до державного та місцевого бюджетів. В свою чергу, це сприятиме розвитку ринкового середовища і, як наслідок, збільшенню кількості робочих місць та самозайнятості населення», - зазначив на профільному сайті Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Новий Порядок поширюється на передачу в оренду державного та комунального майна, що знаходиться на балансі державних та комунальних підприємств, державних та місцевих органів, Національної та галузевих академій наук, тощо.