Конфісковані російські активи продаватимуть на майданчику УУБ

Конфісковані російські активи продаватимуть на онлайн аукціонах у системі Прозорро.Продажі за процедурою малої приватизації. Це визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року «Деякі питання продажу об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, примусово вилучених відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Організатором торгів цією ж Постановою визначено Фонд державного майна України.

Посадовці запевняють, що продаж конфіскованих російських активів на онлайн аукціонах дозволить швидше та ефективніше відновлювати Україну після війни. Адже усі кошти від реалізації будуть спрямовувати у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії рф.

Уже нині у світі говорять про сотні заморожених і конфіскованих об’єктів, що належали рф. За попередніми підрахунками у грошовому еквіваленті мова може йти про 300 – 500 млрд американських доларів. Придбати майно у власність зможуть як представники українського, так і  іноземного бізнесу.

За рішенням уряду такі аукціони проходитимуть як на підвищення ціни, так і на її пониження. Підготовка та проведення аукціонів займатимуть до 2 місяців.

«Доки усі очікують на перші оголошення від ФДМУ із продажу конфіскованих російських активів, ми запрошуємо потенційних інвесторів до консультацій на майданчику Української універсальної біржі. Наші менеджери роз’яснять усі деталі із підготовки до подібних торгів: як і для чого реєструватися на майданчику, як завантажувати необхідні документи у систему, як відбуваються аукціони на підвищення ціни, а як на пониження тощо. На нашому меркетплейсі учасники завжди мають якісну технічну підтримку та повний супровід менеджерів. Підтвердження цього – лідируючі позиції у торгах за напрямком малої приватизації», - інформує директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий.