гаряча лінія
logo-prozorro акредитований майданчик

Квоти на вилов риби продаватимуть на майданчику УУБ

Права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) відтепер продаватимуть на електронних аукціонах. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України відповідною Постановою № 1479 від 30 грудня 2022 року. Це буде експериментальний проект на 2 роки, учасниками якого стануть Державне агентство меліорації та рибного господарства (організатор) та суб’єкти рибного господарства (покупці).

Що потрібно знати та як брати участь в таких аукціонах рибогосподарським підприємствам?

На одному аукціоні буде один лот. Організатор зобов’язаний розписувати детально вид та обсяг водних біоресурсів, які можна буде використовувати у межах договору. Квота видаватиметься на один рік. Для подачі пропозицій на аукціон учасники матимуть від 7 днів і більше. Терміни подачі будуть вказані у кожному оголошенні окремо.

«Як і традиційно на електронних аукціонах, учасники повинні, перш за все, зареєструватися на електронному майданчику системи Прозорро.Продажі. І уже через особистий кабінет вони зможуть подавати пропозиції на вподобані торги. Ми запрошуємо представників рибогосподарських підприємств до роботи на майданчику Української універсальної біржі. Адже у нас ви матимете не лише постійний доступ до системи, а і якісну технічну підтримку та повний супровід менеджерів у підготовці та участі в аукціонах», - розповідає директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий.

Як і на всіх електронних аукціонах, для участі в торгах рибогосподарства чи інші учасники повинні будуть сплатити гарантійний та реєстраційний внески. Постановою КМУ передбачено, що гарантійний внесок становитиме 10% стартової ціни лота, але не менше 3 мінімальних  заробітних плат. А реєстраційний -  в залежності від вартості стартової ціни лота – від 1 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

« Перші лоти уже з’являться у системі за кілька тижнів. Передбачається, що найбільше договорів на право спеціального використання водних біоресурсів буде на річці Дніпро. Тож запрошуємо уже нині представників рибогосподарських підприємств до консультацій. Менеджери майданчика роз’яснять усі деталі із організації та проведення прозорих аукціонів, допоможуть зареєструватися у системі та поінформують, які документи необхідно уже готувати для участі в торгах», - інформує Сергій Гладкий.   

Як зазначають у Держрибагенстві, розподіл квот на вилов риби через електронні аукціони запровадить прозорий механізм розподілу загальнодержавного ресурсу, створить рівні умови та доброчесну економічну конкуренцію серед суб’єктів рибного господарства.