Особливості приватизації в умовах воєнного стану

У вересні стартували аукціони із приватизації за новими правилами. Серед перших лотів організатори виставляли спиртзаводи, єдині майнові комплекси та нежитлові приміщення. І ще сотні подібних активів будуть на торгах у 2022-му.

Попит на державне та комунальне майно є, тож експерти майданчика ТОВ «Українська універсальна біржа» вирішили допомогти потенційним інвесторам у підготовці. Вони організували безкоштовний вебінар із питань приватизації, щоб ознайомити учасників із особливостями таких аукціонів у період воєнного стану. Адже задля пришвидшення процесів продажу державного та комунального майна у нинішніх  умовах було ухвалено Закон України №2468-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави» та Постанова КМУ № 952 «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу».

Серед основних змін:

-         гарантійний внесок збільшено із 10% до 20% стартової ціни лота;

-         змінено перелік обов’язкових документів для участі в аукціоні;

-         зменшені терміни подання заяв для учасників із 20-35 днів до 20-25 днів;

-         віднині підписувати протокол можна не лише у паперовому вигляді, а й КЕПом;

-         змінено порядок завершення аукціону (договір купівлі-продажу укладатимуть після оплати вартості лоту).

Детальніше по кожному із пунктів експерти майданчика ТОВ «Українська універсальна біржа» розкажуть на вебінарі. Учасники зустрічі зможуть також отримати відповіді на усі свої додаткові тематичні запитання.

Дата вебінару – 29 вересня.

Початок о 10.00 год.

Реєстрація обов’язкова за посиланням.