«Українська універсальна біржа» розширює ринки – продаватиме ліквідне та списане майно держпідприємств, дозволи на вилов риби

Те, що раніше державні підприємства здавали в «утіль», відтепер продаватимуть на конкурентних торгах у системі Прозорро.
Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну 23 жовтня і закріпили змінами до Постанови про відчуження та продаж державного майна (№803).
Згідно із звітністю держпідприємств, поданої у 2018 році, оцінювана мінімальна балансова вартість активів, які проходять по групі “ліквідації та списання”, складає 5,7 млрд грн. Тобто це те, що стоїть і роками не використовується – техніка, приміщення, склади та інше майно. І якщо його продати – підприємства отримають додаткові кошти на власний розвиток.
 
Alternate Text
 
«Майданчик Української універсальної біржі готовий розширювати свої ринки. Тим паче, що уже маємо успішний досвід торгівлі державними підприємствами. Тож організувати продаж ще й надлишкового, списаного чи ліквідного майна – цілком реально. Тим паче, що у наших перспективних ринках уже окреслено: після відповідних урядових рішень можемо виставляти на продаж навіть резерви Аграрного фонду та списані ресурси Державного резерву»,- коментує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.
«Найближчим часом розширимо і передачу дозволів на користування природними ресурсами через електронні аукціони Прозорро,- продовжує заступник директора УУБ Ігор Рибальченко. – Якщо раніше на торги виставляли спецдозволи лише Держгеонадра, відтепер ухвалили у Кабміні передавати через аукціони і дозволи на вилов та розведення риби, користування водоймами».