Прозорро.Продажі принесли уже 41 млрд грн до бюджетів різних рівнів

Аукціони на Прозорро.Продажі уже принесли бюджетам різних рівнів понад 41 млрд грн, з них за останні 3 місяці (квітень – червень) – понад 4,6 млрд грн. Беззаперечним лідером торгів за рівнем доходів став майданчик Української універсальної біржі, охопивши близько 20% ринку та випередивши найближчого конкурента на третину.

Серед топ-три найдорожчих лотів цих трьох місяців, два продали через майданчик УУБ. Менеджери успішно залучили учасників та повноцінно підготували їх до торгів. Вони придбали, зокрема, пул кредитів, забезпеченням за яким були комплекс нежитлових будівель, частина майнового комплексу, обладнання та інше. Другий лот - цілісний майновий комплекс у Києві по вул. Петра Сагайдачного, 17, площею понад 6 тисяч кв. м. За нього переможець сплатить більше 280 млн грн. Результат таких прозорих торгів: переможці отримали бажані об’єкти для власного бізнесу, а організатор, у даному випадку ФГВФО, необхідні додаткові кошти для погашення заборгованості банків-банкрутів.

«А от найконкурентнішими протягом цих трьох місяців були аукціони із продажу необробленої деревини. Зараз спостерігається ажіотаж на цьому ринку. Неодноразово були аукціони, коли на лот одразу претендувало по 18 – 20 чи то й більше учасників. Відповідно зростала і вартість під час торгів. Наприклад, за лісоматеріали сосни звичайної від ДП «Дубровицьке лісове господарство» , що у Рівненській області, боролися 18 учасників. Стартова ціна становила 347 тисяч грн. За результатами торгів переможець, котрий працював на нашому майданчику, сплатить більше 1,5 млн грн», – розповідає директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.  

А от серед об’єктів малої приватизації чи не найцікавішим для потенційних інвесторів стали нежитлові приміщення у Харкові по вул. Дудинської, 4/6. За право їх придбати боролися 14 учасників. Переможець, котрий сплатить 2 млн грн, знову ж таки працював на майданчику УУБ.

Загалом за 3 місяці на Прозорро.Продажі відбулося понад 8,5 тисячі успішних аукціонів. Більше однієї тисячі перемог здобули учасники на майданчику Української універсальної біржі.