Реєструйтеся на Українській універсальній біржі для оренди комунального та державного майна

Кабінет міністрів України ухвалив проект постанови «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна».

А це означає, що відтепер усі державні структури та органи місцевого самоврядування передаватимуть в оренду майно винятково на відкритих електронних аукціонах Прозорро.Продажі. А відтак це унеможливлює домовленості «своїх» та «відкати» за сприяння у справах.

Закон України «Про оренду державного та комунального майна» набув чинності 1 лютого 2020 року.

Серед головних нововведень ним передбачалося також те, що до електронної торгової системи буде внесена інформація про всі чинні договори оренди майна (їхня кількість, площа, орендарі та орендна плата). До речі, стартова орендна плата на торгах буде розраховуватися не від оцінки майна, а від його балансової вартості (за винятком деяких виключень).

Тепер же постанова доповнює та роз’яснює, як працювати за новими законодавчими нормами. Документ детально описує процес формування переліків потенційних об’єктів оренди. А їх законом передбачається два: майно, що буде передаватись в оренду на електронних аукціонах, та майно, що буде передаватись за пільговими процедурами. Крім того, орендарі зможуть ініціювати процес оренди цікавого для них майна самостійно.

З 1 жовтня вся робота із Переліками та заявами проходитиме винятково через електронну торгову систему.

Система Прозорро.Продажі та Українська універсальна біржа як авторизований електронний майданчик уже мають досвід роботи проведення аукціонів із оренди майна. За цей час відбулося понад 1700 успішних торгів, на яких в середньому ціна зросла на 25%. Орендодавці при цьому щороку отримують майже 234 млн грн.