Третина учасників земельних торгів січня працювали

через майданчик УУБ

Протягом січня у системі Прозорро.Продажі відбулося 635 успішних земельних е-аукціонів. За результатами торгів організатори отримали понад 126,5 млн грн доходу. Із нього 44% – а це 55,59 млн грн – від продажу земельних ділянок і 56% – тобто 70,97 млн грн – від оренди державних та комунальних ділянок. А це означає, що цю суму бюджети отримають не одноразово, а щомісяця матимуть такий дохід.

Переважна більшість учасників земельних торгів у січні традиційно працювали через майданчик ТОВ «Українська універсальна біржа». Адже він із перших днів запуску ринку землі зарекомендував себе як надійний та відповідальний партнер, який надає повний супровід усім учасникам е-аукціонів: як потенційним орендарям та інвесторам, так і організаторам.

У січні тут, зокрема, підготували найбільше пропозицій від учасників: 193. Більшість із них стали переможними і підприємці отримали необхідні для бізнесу ділянки. Загалом минулого місяця майданчик УУБ охопив майже третину земельних торгів за рівнем доходів організаторів: вони поповнять бюджети на понад 38 млн грн.

Серед проданих лотів через майданчик УУБ найдорожчими та найцікавішими були ділянки несільськогосподарського призначення у Дарницькому районі Києва (0,5380 га) та у Чернівцях (0,1058га). Що ж до ділянок сільськогосподарського призначення, то традиційно, найбільш привабливими залишаються наділи у 15-20 га. Такі , зокрема, орендували у Заводської міської ради на Полтавщині, Ворожбянської міської ради на Сумщині тощо. До слова, на останню претендувало аж 10 потенційних орендарів і це досить велика конкуренція. Проте перемогу здобув учасник, котрого супроводжували на майданчику УУБ.

У лютому у системі онлайн аукціонів заплановано ще близько 600 торгів. Із усіх питань підготовки та участі консультують менеджери майданчика чи спеціалісти за номером «гарячої лінії» +38 (044) 221-32-33. А відстежувати нові оголошення зручно з допомогою Земельного бота у Телеграмі. Підписник обирає потрібні параметри лоту, а бот сам моніторить аукціони. Підписнику ж присилає не усі оголошення, а лише ті, які його цікавлять.