Українська універсальна біржа: 24 роки довіри та професійності
У серпні на аукціоні Прозорро.Продажі головний офіс ВТБ Банку у Києві продали за 294,3 млн грн. 8-поверхова будівля у центрі столиці має майже 6 тисяч кв. м. загальної площі, підземний паркінг, два ліфта, сучасні інженерні системи та автономне електропостачання. Переможця залучили, успішно та повноцінно підготували до торгів і допомогли виробити переможну стратегію на електронному майданчику Української універсальної біржі.
Сьогодні, на прикладі саме ТОВ «Українська універсальна біржа» ми вирішили більше дізнатися, чим саме займаються електронні майданчики системи Прозорро.Продажі, у чому відмінність системи Прозорро.Продажі та системи публічних закупівель Прозорро, і що таке загалом товарна біржа. Роз’яснив усі деталі та нюанси роботи заступник директора ТОВ «УУБ» Ігор Рибальченко.
- Пропоную розпочати нашу бесіду, перш за все, із того, що таке система Прозорро.Продажі, і як в ній працювати? Адже ми уже навели приклад успішного та цікавого аукціону, де саме ваш клієнт придбав перспективну нерухомість у центрі столиці.
- У 2016 році система прозорих продаж розпочала проводити аукціони із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Саме тоді багато банків стали банкрутами і з’явилася необхідність реалізувати їхні активи. Торги стали успішними і з часом набрали популярності і за іншими напрямками: мала приватизація, оренда вагонів, користування надрами, майно банкрутів, необроблена деревина. У 2020 році на аукціони Прозорро.Продажі стали виставляти і оренду державного та комунального майна (відповідно до нової редакції Закону України «Про оренду державного і комунального майна»). Результати нововведень відразу відчули і орендодавці, і потенційні орендарі. Перші - стали отримувати додаткові кошти до бюджетів. Адже на торги іноді приходило по кілька претендентів відразу і починали торгуватися за право орендувати цікавий об’єкт, тож робили вищі ставки, щоб виграти аукціон. Потенційні ж орендарі отримали відкритий доступ до інформації і аукціонів об’єктів оренди. Говоримо відверто, що раніше такі дані не завжди були доступні для усіх бажаючих.
Яскравим прикладом таких аукціонів можу навести торги від департаменту комунального майна Вінницької міськради за право оренди вбудованих приміщень майже на 170 кв.м. у Вінниці по вул. Коцюбинського, 9. На об’єкт претендувало 3 учасники. Стартова ціна із 21,2 тисячі грн на місяць у підсумку зросла до 50,2 тисячі грн. Результат аукціону: міська рада отримуватиме щомісяця за оренду приміщення суму щонайменше у два рази більшу від стартової, а підприємець орендував необхідний для бізнесу об’єкт за ринковою ціною.
А от у Кременчуці по вул. Першотравневій,1 стартова ціна за нежитлове приміщення становила близько 9 тисяч грн за місяць оренди, а за результатами аукціону бюджет отримуватиме у 5,5 разів більше – 50 тисяч грн.
Зауважу, що переможці обох цих аукціонів подавали пропозиції на торги та готувалися до них на майданчику Української універсальної біржі. Адже наші менеджери надають повний супровід учасникам: від подачі пропозиції до підписання договору оренди чи купівлі.
- З чого ж розпочинати роботу, якщо бажаєш взяти участь в аукціоні?
- Кожен учасник, так би мовити, приходить до Прозорро.Продажі по-різному. Одні десь випадково бачать цікавий аукціон і реєструються на торги. Інші ж навпаки, довгий час відстежують аукціони у системі, чекаючи, коли з’явиться необхідний, і вже тоді реєструються і подають свою пропозицію. Проте не залежно від того, як ви прийшли до прозорих аукціонів, правила участі в торгах однакові для усіх без винятку. Система Прозорро.Продажі – це така собі центральна база даних. І для того, щоб працювати із нею, учасники повинні зареєструватися на авторизованому електронному майданчику. І лише потім через новостворений кабінет подавати пропозицію на цікавий аукціон.
Майданчик Української універсальної біржі є одним із лідерів системи Прозорро.Продажі. Адже ми працюємо практично із початку появи системи та при відкритті нових напрямків торгів одними із перших проходимо тестування електронних майданчиків операторів щодо відповідності вимогам Електронної торгової системи. Тому запрошуємо учасників до роботи саме на майданчику УУБ. Тут ви матимете якісну технічну підтримку та повний супровід менеджерів у роботі.
Реєстрація на майданчику швидка та зрозуміла: на сайті https://sale.uub.com.ua/ натискаєте кнопку «Зареєструватися» та заповнюєте поля про компанію чи організацію, проходите ідентифікацію. Після цього уже можна подавати пропозицію на цікавий аукціон. Для цього на обраному лоті натискаєте кнопку «Подати пропозицію», вказуєте свою закриту ціну, завантажуєте необхідні документи, сплачуєте реєстраційний та гарантійний внески.
На усіх етапах проходження цих процедур є відповідні кнопки, що роблять процеси зрозумілими. А в разі виникнення запитань, є багато додаткової інформації та сервісів: на ютуб каналі – відеоінструкція, постійно працює підтримка гарячої лінії, можна замовити зворотній зв’язок від наших менеджерів.
Між іншим, знайти необхідний лот у системі досить легко завдяки фільтрам пошуку на нашому сайті: за кодом замовника чи класифікатором CPV, номером лоту чи аукціону, статусом аукціону чи регіоном. Хто ж надає перевагу мобільним додаткам, у нас є зручні Вайбер та Телеграм боти. Їхні підписники першими отримують інформацію про нові аукціони за визначеними категоріями та регіонами. Тут же користувачі можуть знайти відповіді на найпоширеніші запитання щодо роботи у системі «Прозорро.Продажі».
- Керівники державних підприємств «Прозорро.Продажі» та «Прозорро» завжди наголошують на тому, що це різні структури і плутати їх не потрібно. Це зрозуміло тим, хто часто працює із системами, а от ті, хто вперше стикаються із аукціонами та тендерами, іноді плутаються. В чому різниця і чому їх потрібно розрізняти?
- Ви правильно зазначили – це різні структури. Як ми вже говорили, ДП «Прозорро.Продажі» займається реалізацією активів банків-банкрутів, непрофільних активів державних підприємств, приватизацією та орендою державного і комунального майна. А от ДП «Прозорро» - це система публічних закупівель. Іншими словами: Прозорро.Продажі – це те, що держава продає, а Прозорро – це те, що вона закупляє. І завдяки, знову ж таки, відкритості та доступності системи, постачальниками державних тендерів стали тисячі підприємців переважно малого та середнього бізнесу. До створення Прозорро інформація про усі державні закупівлі була закритою, а від 2016 року «усі бачать усе»: інформація про закупівлі зберігається у системі і є доступною для будь-кого.
За 5 років існування Прозорро було оголошено 2,3 млн тендерів, під час проведення яких держава зекономила понад 190 млрд грн. коштів платників податків. Система «Прозорро» стала першою успішною і найбільш швидкою реформою в Україні.
Для роботи у системі Прозорро як Замовники (державні та комунальні організації), так і Постачальники (підприємці) реєструються на авторизованому електронному майданчику і працюють онлайн через особисті кабінети. Майданчик системи публічних закупівель Української універсальної біржі з перших днів роботи став професійним та надійним партнером для учасників. Тут вони не лише мають якісне технічне забезпечення, а й консультації персональних менеджерів, навчальні семінари від експертів щодо роботи у системі. Завдяки чому тисячі підприємців розширили свої ринки збуту та вивели бізнес на новий рівень.
Загалом українську систему «Прозорро» визнали однією з найбільш відкритих систем державних тендерів у світі. Вона отримала 8 міжнародних нагород за відкритість.
- Проте ТОВ «Українська універсальна біржа» не лише має авторизовані електронні майданчики систем «Прозорро» та «Прозорро.Продажі», а й займається організацією біржових торгів?
- Так. Товарна біржа – це організований торговельний майданчик, на якому відбувається гуртова торгівля товарами у вигляді стандартизованих біржових угод. Сама ж біржа виступає гарантом виконання цих угод і розрахунків. Тому на біржові торги приходять за справедливою, конкурентною ціною для свого товару, що є ключовим у ринкових відносинах усіх учасників.
Українська універсальна біржа була зареєстрована 18 листопада 1997 року з метою прийняття активної участі в ринковій трансформації економіки України та була однією із перших професійних організацій в Україні, яка почала займатися наданням повного спектру біржових послуг. УУБ займала передові місця щодо об’ємів реалізованої вугільної та сільськогосподарської продукції, необробленої деревини, нафти сирої, газового конденсату та скрапленого газу.
Загалом біржа нині має 8 філій та представництва у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській і Херсонській областях. ТОВ «УУБ» продовжує розвиток регіональної мережі та планує створення структурних підрозділів у більшості регіонів України.
Серед наших постійних клієнтів такі відомі підприємства як ПАТ «Компанія «Райз», група компаній «Кернел», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртелеком», Дніпровська міська рада, НБУ та багато інших.
- Дякую за цікаву та корисну інформацію. Успішних торгів вашим клієнтам за будь-якими напрямками.
- Дякую за розмову. І запрошую усіх бажаючих, не залежно від того, ви продаєте чи купуєте, скористатися професійними послугами Української універсальної біржі. З нами працювати легко та комфортно.
Наші контакти: Полтава, вул. Шевченка, 52. Тел. контакт-центру (044) 221-32-33.