Українська універсальна біржа готова до відкриття нового напрямку торгів – ринку землі

31 березня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Оновлений та підтриманий більшістю депутатів законопроект передбачає скасування мораторію на продаж чорноземів із 1 липня 2021 року.

Серед головного, із врахуванням змін, які внесли на розгляд у сесійний зал після першого читання і були підтримані нині, у законі передбачається:

  • в одні руки можна придбати не більше 100 гектарів до 2023 року включно, із 1 січня 2024-го – до 10 000 гектарів;
  • з початку відкриття ринку  землю зможуть купляти лише фізособи, юридичні особи зможуть придбавати аграрні ділянки лише із 2023-го;
  • мінімальна вартість ділянки не повинна бути меншою за нормативну грошову оцінку;
  • орендар має переважне право на купівлю, хоча і може передати його іншій особі (власника про це повідомити письмово).

Також закон доручає Кабмінові розробити порядок підтримки громадян і юридичних осіб, які хочуть купити землю: підготувати нормативну базу для створення Фонду розвитку сільських територій, одна з цілей роботи якого – підтримка малих і середніх сільгоспвиробників.

«Електронні майданчики, на зразок нашої Української універсальної біржі, технічно готові до відкриття ринку землі. Адже у системі уже не один рік успішно проводяться торги земельними ділянками, які належали банкам-банкрутам або законно вилучені  з інших причин і виставлені на аукціони», - говорить директор УУБ Сергій Гладкий.