В останні робочі дні 2020-го учасники майданчика УУБ

успішно готувалися до аукціонів

В останній тиждень 2020-го із 28 по 31 грудня відбулося 548 успішних аукціонів на Прозорро.Продажі, в яких взяли участь 483 часники.

Найбільше потенційних інвесторів та орендарів працювали на майданчику Української універсальної біржі: майже 5 частина. А це близько 90 учасників. І майже усі вони (91%) стали переможцями.

«Традиційно минулого тижня найпопулярнішими були аукціони із продажу необробленої деревини та оренди державного і комунального майна. Це нові ринки, які тільки зайшли на Прозорро.Продажі у 2020-му. Проте швидко набрали обертів і стали досить затребуваними», – коментує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.

Наприклад, саме велика конкуренція дозволила отримати за оренду частини приміщення гаражу у Рівному ціну у сотні та навіть тисячі разів більшу за стартову. Початкова вартість у 33,61 грн виросла до рекордних 89 000 грн. При цьому друга позиція на торгах склала також чималу суму у 28 000 грн, що у 833 рази перевищує початкову.

Окрім того, саме конкурентні аукціони Прозорро.Продажі дають можливість отримати бюджетам додаткові кошти за оренду навіть з одним учасником. Адже через те, що ніхто ніколи не знає, скільки буде конкурентів на торгах, потенційні орендарі дають у закритих ставках кращу ціну, щоб мати переважне право ставок на торгах. Так за нежитлове приміщення у Чернігові на 54 кв.м. єдиний учасник запропонував 4 696 грн при стартовій у 1 883.29 грн. Тобто вартість зросла у 2,5 рази.

Загалом же на Прозорро.Продажі за 4 дні останнього тижня 2020-го бюджети різних рівнів отримали дохід у суму понад 389 млн грн.

«Запрошуємо до прозорих торгів у 2021-му усіх потенційних інвесторів та орендарів на  https://sale.uub.com.ua/. У нас ви знайдете багато цікавих об’єктів для усіх сфер діяльності: від оренди офісних приміщень та їдалень до приватизації бізнес-центрів та спиртзаводів. У новий рік – із новими можливостями», – запрошує до аукціонів Сергій Гладкий.