Велика приватизація на майданчику УУБ

Продаж об’єктів великої приватизації відбуватиметься на онлайн аукціонах у системі Прозорро.Продажі. 21 лютого 2023 року Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення таких електронних аукціонів. Адже раніше об'єкти великої приватизації, на відміну від малої, продавалися на офлайн-торгах.

Аукціони з великої приватизації проходитимуть у системі Прозорро.Продажі на підвищення та пониження ціни. Останні будуть проводитися після припинення воєнного стану та у випадку неуспішних аукціонів на підвищення. Традиційно переможцем торгів ставатиме учасник, котрий запропонує найвищу ціну.

«Усі технічні питання щодо проведення онлайн аукціонів уже узгоджено та розроблено програмне забезпечення. А майданчик Української універсальної біржі одним із перших пройшов тестування у системі Прозорро.Продажі та уже готовий реєструвати і консультувати у роботі потенційних інвесторів. Ми обов’язково повідомимо про перші лоти із великої приватизації. Хоча до консультацій запрошуємо учасників уже зараз. Наші менеджери роз’яснять усі деталі із проведення онлайн аукціонів», - інформує директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий.  

Загалом, аукціони із великої приватизації відбуватимуться у системі  Прозорро.Продажі відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності 19 серпня 2022 року.

Нагадуємо, що до об'єктів великої приватизації належать активи вартістю понад 250 млн грн.