Аукціони лісу – взяти участь на сайті Української універсальної біржі

З 01 лютого 2020 р. в Україні аукціони по лісу проходитимуть в тому числі і через акредитовані майданчики Прозорро.Продажі. Новий проект був запущений за ініціативи Міністерства енергетики і захисту довкілля – відтепер великі партії необробленої деревини лісозаготівельники зобов’язані реалізовувати виключно на публічних аукціонах лісу у системі ProZorro.Sale. Прийняти участь в аукціоні всі бажаючі можуть на майданчику sale.uub.com.ua.

Відкриті аукціони лісу. Для чого потрібна реєстрація на Прозорро.Продажі?

Останнім часом механізм продажу необробленої деревини нерозривно асоціювався зі скаргами та скандальними схемами, що спонукало владу застосувати в даній галузі альтернативний підхід. Чесний та відкритий для громадськості продаж лісу на аукціоні ProZorro.Sale разом з електронним обліком заготовленої деревини нарешті виведуть з тіні значну частину вітчизняного ринку лісових ресурсів.

Відповідно до затвердженого Кабміном «Порядку реалізації експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини», лісозаготівельні підприємства на електронному аукціоні лісу кругляку зобов’язані продавати сировину значними партіями. Так, на аукціоні Прозорро.Продажі мінімальний розмір лоту становить 150 кубометрів лісових матеріалів (або 200 тис. грн. у грошовому еквіваленті). В цей же час менші партії лісу у 2020 р. реалізовуватимуться за вже діючими правилами.

Головними перевагами аукціону по лісу-кругляку на ProZorro.Sale, взяти участь у якому ви зможете на майданчику «Української універсальної біржі», є відкритість усієї інформації по торгам. Обсяги, дата проведення, компанія-організатор, бюджет – перераховані дані про аукціон знаходяться у публічному доступі, їх легко перевірити та оскаржити у разі невідповідності. Також новий підхід передбачає обов’язкову передачу інформації по кожному аукціону з лісу, який в Україні відбувся на одному з акредитованих майданчиків Прозорро.Продажі, до нещодавно створеного єдиного електронного обліку деревини. У підсумку це дозволить досить якісно контролювати процес використання лісоматеріалів, від моменту отримання квитків на рубку до реалізації заготовленого лісу кругляка на аукціоні.

Майданчик sale.uub.com.ua пропонує прийняти участь в аукціоні лісу в Україні

Продаж необроблених лісоматеріалів на електронному аукціоні державного підприємства «Прозорро.Продажі» є економічно ефективним та максимально зручним для звичайних користувачів. Повністю незалежна система відкриває шлях до публічних торгів усім бажаючим – варто лише попередньо зареєструватися на майданчику УУБ, що має акредитацію I-IV рівня від Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства та офіційно допущений до роботи з ProZorro.Sale.

Завдяки зручно налаштованому пошуку на сайті sale.uub.com.ua, ви швидко знайдете потрібний аукціон лісу. Виставлені на аукціон лісоматеріали діляться на дві великі категорії:

  • ліс хвойних порід;
  • деревина листяних порід (м’яких або твердих).

Об’єм одного лоту може скласти від 30 до 300 куб. м, а їх вартість нерідко доходить до пів-мільйона грн. При цьому на початковий бюджет аукціону впливає не лише кількість, а і якість виставленої на торги сировини.Дізнатися більше ви можете, підписавшись на нашу електронну розсилку, сторінку біржі у Facebook або зручний Telegram-бот. Отримуйте актуальну інформацію по обраному напрямку та приймайте участь в торгах на УУБ!