Придбати деревину з верхнього складу на онлайн-аукціонах на майданчику УУБ 

Верхні склади розташовують поблизу лісових доріг. На них відбувається завантаження та нагромадження запасів деревини, а також організовуються подальші роботи, які проводять між трелюванням та навантажуванням. 

Лісоматеріали цього складу різних порід та класів якості з 01 лютого 2020 року реалізуються на електронних аукціонах системи Прозорро.Продажі, зокрема на майданчику Української універсальної біржі.

 Верхній склад – де та для чого він застосовується

Верхній склад формують при вивезенні лісоматеріалів на нижні склади або на біржу сировини деревопереробних компаній. Також такий формат відвантаження деревини часто використовують у гірській місцевості.

На цих складах виконують наступні операції:

  • сортування лісу-кругляку;
  • очищення від гілок;
  • кряжування стовбурів;
  • штабелювання деревини;
  • виробництво технологічної тріски.

Технологія і організація робіт залежить від сезону та застосування завантажувальних засобів. Верхні склади характеризуються вантажообігом та місткістю. Вона визначає відношення об’єму деревини, що зберігається на складі, до площі ділянки, на якій вона розміщена. А вантажообігом називають обсяг лісоматеріалів, що були відвантажені за добу чи зміну.

Термін дії верхнього складу залежить від запасу ліквідованої сукупності деревних порід на лісосіці і добового вантажообігу. Під територію цього призначення вибирається суха та рівна ділянка, розташована горизонтально чи з невеликим відхилом вздовж дороги. Взимку при добре промерзлому ґрунті їх облаштовують навіть на болотистій місцевості та ділянках, у яких слабка несуча здатність землі.

Продаж деревини верхнього складу на майданчику УУБ

Ліс-кругляк продається або на самому верхньому складі поряд з лісосікою, або на аукціонах, зокрема у системі Прозорро.Продажі. На майданчику Української універсальної біржі великі державні лісові підприємства виставляють свої лоти. Вони здебільшого складаються з ділової деревини класу A, B, C,  D та певної кількості технологічних дров. 

Якщо йдеться про деревину непромислового використання, тобто паливну, вона продається безпосередньо на лісосіці. Така процедура призвела до маніпулювання кількісними та якісними показниками, тобто на ринок потрапляла необлікована деревина. Натомість деякі підприємства продають лісоматеріали на верхньому складі, наслідком чого стало зростання цін на сировину на 20-30% та зниження об’ємів продажів на 10-25%.

У боротьбі з цією помилковою практикою допомагає система Прозорро.Продажі, а зокрема майданчик Української універсальної біржі. На ньому великі лісгоспи щомісячно реалізовують великі обсяги необробленої деревини в Прозорро. Процедура публічного аукціону, через який відбувається продаж, допомагає зробити ринок лісоматеріалів більш чесним та об’єктивним.

Реєструйтеся на майданчику sale.uub.com.ua, підключайте Email-розсилку, Viber-бот та Telegram-бот, щоб дізнаватися про нові торги. Якщо у вас виникли питання, звертайтеся до наших консультантів за телефоном (044) 221-32-33.