Великі лісові господарства реалізують сухостій на майданчику УУБ

Сухостій – це засохлі дереві і кущі, які залишилися стояти на корені. Він утворюється через різні причини:

  • кліматичні коливання температур;
  • старіння та всихання дерев;
  • волога;
  • пошкодження дерев під час пожежі;
  • шкідники і грибок;
  • пошкодження певної частини дерева.

У лісових господарствах повинні проводитися регулярні санітарні рубки сухостою та вивезення його з лісу для профілактики примноження шкідників та захворювань дерев. 

Виникає закономірне питання – куди дівати таку деревину далі? Сухостій при правильному зберіганні часто надалі використовують під час будівництва, тому його реалізація на ринку не є рідкістю.

 Купівля дощок сухостою на Прозоро.Продажі

Шість місяців тому влада України запустила пілотний проект, який передбачає нову процедуру продажу необробленої деревини. Великі лісові господарства відтепер зобов’язані реалізовувати окремі партії свого товару на публічних аукціонах Прозоро.Продажі.

Бюджет торгів має складати більше 200 тис. грн., а обсяг лісоматеріалів повинен стартувати від 150 куб. м. Якщо ці цифри менші, то купівля сухостою чи іншої деревини відбувається за старою процедурою без використання електронної системи. Але найближчим часом усі подібні торги відбуватимуться на акредитованих майданчиках Прозоро.Продажі на зразок sale.uub.com.ua.

Метою таких змін є спрощення процедури організації купівлі-продажу необробленої деревини в Україні. Важливо зробити її чесною, прозорою та економічно вигідною для лісових господарств.

Оскільки лісоматеріали надзвичайно затребувані у сфері будівництва і не тільки, донедавна процвітав тіньовий ринок. Але тепер завдяки налагодженій співпраці підприємців із Prozorro.Sale вдається попередити корупцію та незаконну вирубку сухостою в Україні.

За три роки існування електронна система виправдала довіру населення і стала інноваційним інструментом боротьби з хабарниками і популяризації чесного економічного простору. За цей час було проведено майже 300 тисяч аукціонів, у яких взяли участь більше 21 тисячі осіб. Наслідком став чималий прибуток у держбюджет – 29 млрд. грн.

Купівля брусів сухостою сосни на майданчику УУБ

Згідно з новими нормативними актами, починаючи з лютого 2020 року, великі лісові господарства виставляють на Прозоро.Продажі лоти необробленої деревини. Зробити це можна через майданчик Української універсальної біржі.

Наприклад, на сайті sale.uub.com.ua проводилися аукціони з продажу сухостою сосни та верби від організації Державне підприємство «Ржищівське лісове господарство».

Використовуйте зручний майданчик Української універсальної біржі для роботи в системі Прозоро.Продажі. Для вашого комфорту наші спеціалісти створили:

  • E-mail-розсилку з актуальними аукціонами;
  • Telegram-бот та Viber-бот, які нагадають про час торгів;
  • сторінку у Facebook, щоб ви завжди були в курсі всіх новин майданчика.

Експерти Української універсальної біржі завжди готові проконсультувати вас з будь-яких питань, зокрема про купівлю брусів сухостою.