Пиломатеріали хвойних дерев – придбати на електронному майданчику УУБ

«Куплю пиломатеріали хвойних дерев» - ще один вид деревної сировини, яку зручно купувати на аукціонах Прозорро.Продажі. Пиломатеріали отримують шляхом розпилювання лісу-кругляка вздовж або впоперек для виготовлення прямокутних частин заданого розміру і заздалегідь встановленої якості. Оголошення про продаж пиломатеріалів великими партіями публікуються в Центральній базі даних електронної системи ProZorro.Sale. Все, що потрібно для участі в аукціоні – заздалегідь зареєструватися на підключеному до неї майданчику Української універсальної біржі.

Куплю пиломатеріал на прозорому електронному аукціоні

Ціни на пиломатеріали залежать від їх типу, методу обробки, міцності та сортименту. Наприклад, в залежності від типу розпилювання вони можуть бути:

  • радіального розділення – стовбури розпилюють на бруси і колоди вздовж річних кілець;
  • тангенціального – розпил здійснюється навпаки, по дотичній до річних кілець;
  • рустикальними – цей метод одночасно поєднує найкращі властивості перших двох.

За сортиментом пиломатеріали поділяють на:

  • бруси;
  • бруски;
  • дошки;
  • шпали;
  • штакетник;
  • горбиль;
  • обапіл.

З 01 лютого 2020 р. в Україні змінилися правила продажу необробленої деревини, зокрема пиломатеріалів. Раніше частину заготовленої сировини державні лісгоспи продавали за прямими договорами. При цьому їх керівники отримували «відкати» за негласне зниження цін на користь окремих покупців, а загальні обсяги реалізованої сировини приховувалися від контролюючих органів та громадськості. Разом з відкриттям електронної системи обліку деревини, її продаж на спеціальних онлайн-майданчиках, підключених до ProZorro.Sale, допоможе вивести ринок з тіні та поповнити держбюджет.

Продаж пиломатеріалів на майданчику sale.uub.com.ua

Учасники аукціонів на Прозорро.Продажі, які цікавляться темою «куплю пиломатеріали», найчастіше обирають лоти, сформовані з деревини ялини, сосни або липи. У великій промисловості значним попитом також користуються лісоматеріали, заготовлені з дубу, грабу, кедру, клену. З точки зору доступності найнижчою є ціна на пиломатеріали з берези і тополі.

Відповідно до прийнятої Кабінетом міністрів України Постанови «Про проведення електронних торгів з реалізації необробленої деревини», мінімум 25% сировини постійні лісокористувачі мають продавати через майданчики ProZorro.Sale. Мова йде про ті підприємства, чистий прибуток яких у 2018 р. склав 10 млн. грн. і більше. Купити пиломатеріали можна лише великими лотами, до яких входить деревина одного сортименту. Згідно вимог, об'єм одного лоту складає не менше 150 куб. м, його допустима стартова ціна – від 200 тис. грн.

Майданчик Української універсальної біржі є лідером за розміром прибутку, сплаченого нашими клієнтами до держбюджету. На сьогоднішній день ми охопили майже 30% усього ринку необробленої деревини та плануємо збільшити цей показник у майбутньому. Якщо ви шукаєте аукціони на зразок «Куплю пиломатеріал високої якості», звертайтеся до наших фахівців за телефоном (044) 221-32-33. Підпишіться на електронну розсилку або отримуйте сповіщення у нашому Telegram- або Viber-боті. Також дізнавайтеся більше новин на офіційній сторінці біржі у Facebook.