В Україні ліс-кругляк можна купити на майданчиках Прозорро.Продажі

Починаючи з 2020 року купити ліс-кругляк усі бажаючі зможуть на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Також над експериментальним проектом працювали фахівці Міністерства енергетики і захисту довкілля, Держлісагентства та експерти незалежної організації Офіс ефективного регулювання BRDO.

В Україні купити ліс-кругляк нарешті можна на майданчиках Прозорро.Продажі

«Куплю ліс-кругляк» - досить поширене запитання, яким цікавляться користувачі інтернету. Відповідно до нової постанови Кабінету Міністрів №1178 «Про проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», з 01 лютого деревообробні підприємства закуповують сировину на майданчиках ProZorro.Sale. Метою даної реформи є повна прозорість процесу реалізації лісу-кругляку. За даними незалежних спостерігачів, частка тіньового ринку в Україні складає близько 20%. Часто керівники лісгоспів напряму домовляються з потенційними покупцями. Останні можуть купити ліс-кругляк фактично по собівартості, внаслідок чого держава втрачає мільйони гривень прибутку.

Разом з Системою електронного обліку деревини використання майданчиків Прозорро.Продажі дозволяє контролювати весь процес – від моменту заготівлі до укладення угоди з переможцем аукціону. Ціна лісу-кругляку, обсяги продажу та дані про кінцевого покупця відкрито публікуються у мережі, що робить неможливим будь-які корупційні схеми та незаконні махінації.

Поки що на електронні аукціони необроблену деревину виставлятимуть тільки великі лісгоспи, що за 2018 р. отримали більше 10 млн. грн. чистого доходу. Подібні підприємства мають виставляти на аукціони Прозорро.Продажі щонайменше 25% від загальної кількості заготовленого лісу-кругляку. До лотів ставляться певні вимоги:

  • їх фомують з деревини одного сорту;
  • купити ліс-кругляк на майданчику ProZorro.Sale можна лише у обсязі від 150 куб. м;
  • стартова ціна лота починається з 200 тис. грн.

Ліс-кругляк на майданчику sale.uub.com.ua – ціна, асортимент, умови продажу

Придбати великі партії необробленої деревини можна на акредитованому майданчику Української універсальної біржі. Пройшовши швидку процедуру реєстрації, ви одразу отримаєте доступ до актуальних аукціонів. Щоб купити ліс-кругляк, необхідно обрати з загального класифікатора потрібну категорію або ввести у рядок пошуку на головній сторінці сайту sale.uub.com.ua тип аукціону, регіон, назву підприємства-замовника, статус, бюджет або дату торгів.

Також звертаємо вашу увагу: щоб купити ліс-кругляк в Україні, необхідно обов’язково сплатити встановлені законодавством грошові внески – реєстраційний і гарантійний. Перший залежить від стартової ціни лоту, його розмір коливається від 340 до 1 700 грн. Гарантійні внески складають 5% від початкового бюджету.

На майданчику УУБ ви отримаєте бездоганний рівень сервісу та надійну клієнтську підтримку. Налаштуйте підписку через електронну пошту або зручний Telegram-бот та миттєво дізнавайтеся про появу нових торгів!