Ліс-кругляк у Києві продається на майданчику sale.uub.com.ua

01 лютого 2020 р. український уряд запровадив новий проект, завдяки якому купити ліс-кругляк у Києві тепер дозволяється на акредитованих майданчиках Прозорро.Продажі. Раніше необроблена деревина продавалася шляхом укладення прямих договорів, в результаті чого суттєво росла кількість нелегальних махінацій і корупційних договорняків. Використання спеціальних онлайн-платформ на зразок Української універсальної біржі допоможе уникнути будь-яких непрозорих схем і зробить продаж лісу-кругляка у Києві дійсно чесним і неупередженим.

Актуальна ціна ліса-кругляка на онлайн-аукціонах у Києві

Під дію Постанови Кабінету міністрів «Про проведення електронних торгів з реалізації необробленої деревини» поки що потрапляють виключно великі лісозаготівельні організації, прибуток яких у 2018 р. перевищив 10 млн. грн. Тепер купити ліс-кругляк в Києві у таких компаній можна на відкритих аукціонах Прозорро.Продажі. У цей спосіб лісгоспи зобов’язані реалізовувати щонайменше 25% від усіх запасів необробленої деревини.

Перед публікацією у системі ProZorro.Sale оголошення «Продам ліс-кругляк у Києві», організатор торгів має сформувати лоти, до яких ввійде деревина одного сортименту. Згідно нових правил на онлайн-майданчику Української універсальної біржі виставляється лише ліс, сформований у великі лоти обсягом більше 150 куб. м чи з мінімальним бюджетом 200 000 грн. У майбутньому влада планує зняти ці обмеження, поступово допускаючи до торгів на ProZorro.Sale також невеликі підприємства. На електронних аукціонах у Києві вартість 1 куба лісу-кругляку залежить від сорту, якості та діаметру колод і може коливатися від 300 до 1 500 грн.

Куплю ліс-кругляк у Києві на майданчику sale.uub.com.ua

Незважаючи на те, що необроблена деревина є досить новим напрямком діяльності державного підприємства «Прозорро.Продажі», перші аукціони пройшли надзвичайно успішно. Лише за два місяці реалізації лісоматеріалів на акредитованих майданчиках прибуток лісозаготівельних підприємств склав 88 млн. грн. Стабільне зростання попиту доводить перспективність ринку. Чимало покупців вже зареєструвалися і на майданчику sale.uub.com.ua. У загальному підсумку лідерами серед переможців торгів необробленою деревиною стали:

  1. ПП «Укрполітекс» - 21 успішний аукціон, всього сплачено 4,8 млн. грн.;
  2. ПрАТ «Єврошпон-Смига» - 17 перемог загальною вартістю 5,2 млн. грн.;
  3. ТОВ «Галицька Гуртівня» - 13 виграних аукціонів, до бюджету сплачено 2,9 млн. грн.;
  4. ТОВ «Верба-ВВ» - перемогли у 13 торгах, які у підсумку коштували 2,3 млн. грн.

Окрім Київської, лідерами за обсягами проданих через систему ProZorro.Sale лісоматеріалів стали Житомирська, Волинська і Черкаська області.

Якщо вас цікавлять пропозиції на зразок «Куплю ліс-кругляк у Києві» - звертайтеся до фахівців майданчика sale.uub.com.ua. Тут на вас чекають лоти, вартість яких починається з 50 000 грн. Отримуйте сповіщення про актуальні аукціони на електронну пошту або підпишіться на наш Telegram-бот.