Лісопродукція на онлайн-майданчику Української універсальної біржі

Продаж лісопродукції – популярний напрямок електронних торгів Прозорро.Продажі. Та якщо раніше деревину на продаж українські лісгоспи виставляли за власною ініціативою, то з 01 лютого 2020 р. частина заготовленої сировини має реалізовуватися виключно на електронних майданчиках, наприклад, sale.uub.com.ua. Про це йдеться в урядовій Постанові «Про введення в дію експериментального проекту з реалізації необробленої деревини на онлайн-торгах».

Основні види лісопродукції та їх призначення

Держлісагентство визначає лісопродукцію як заздалегідь заготовлену деревну сировину. В Україні лісозаготівельні господарства отримують її, регулярно проводячи рубки головного користування, вирубуючи дерева для правильного формування або санітарної чистки лісу.

Типи лісопродукції:

  • ділова деревина;
  • хлисти;
  • дров’яна деревина, що використовується для технологічних потреб;
  • хворост;
  • дрова.

До категорії ділової деревини відносяться майже всі круглі та колоті деревні матеріали, за винятком дров, хворосту та технологічної сировини. Хлистами називають стовбури повалених дерев, з яких видалили гілки, верхівку та пенькову частину. Технологічна сировина застосовується для виготовлення деревних плиток, пакувальної стружки, створення різноманітних предметів культурного, побутового або виробничого призначення. Дровами визнається кругла чи колота лісопродукція, єдине призначення якої – опалювати приміщення. Хворостом називають зовсім молоді дерева або дрібні лісоматеріали, діаметр яких становить щонайменше 4 см, а довжина сягає 6 метрів.

Досить довго продаж усієї деревної сировини відбувався непублічно. Деревообробні підприємства мусили домовлятися з керівниками лісгоспів на їх умовах. За останніми даними, лише у 2019 р. прибуток від реалізації різноманітної лісопродукції склав більше 15 млрд. грн. При цьому значна частина ринку (до 20%) знаходилася в тіні. Реалізація необробленої деревини на майданчиках, підключених до електронного модуля Prozorro.Sale, допоможе збільшити обсяги продажу та встановити на даний товар реальну ринкову ціну. Більше ніяких відкатів і договорняків зі «своїми людьми». Всі учасники змагаються на умовах чесної конкуренції, а за ходом аукціону в режимі реального часу стежать десятки незалежних спостерігачів.

Усі види лісопродукції на електронних аукціонах Прозорро.Продажі

Поки що до торгів у системі Prozorro.Sale залучають лише найбільших лісокористувачів, річний дохід яких перевищує 10 млн. грн. Та незважаючи на це, менше ніж за рік на електронних майданчиках відбулося 1 300 прозорих аукціонів з реалізації лісопродукції, на які зареєструвалися більше 400 учасників. Прибуток, отриманий за цей період, вже перевищив 300 млн. грн., а уряд почав роботу над оновленням нормативних документів, які регулюватимуть продаж усієї деревини на Прозорро.Продажі.

Бажаєте працювати зі справжніми професіоналами? Реєструйтеся на майданчику sale.uub.com.ua та обирайте цікаві аукціони з реалізації лісу на Прозоро. Слідкуйте за оновленнями торгів на офіційній сторінці Української універсальної біржі у Facebook, за допомогою E-mail-розсилки або зручних Viber- і Telegram-ботів.