Необроблену деревину можна придбати на аукціонах майданчика УУБ в онлайн-режимі

Необроблена деревина – лісоматеріали, які отримують, розподіляючи повалені дерева та деревні колоди на частини для подальшого застосування та переробки.

У системі Prozorrro.Sale, яка працює за процедурою публічного аукціону, з 01 лютого 2020 року запрацював новий напрямок – продаж лісоматеріалів. Такі зміни відбуваються з пропозиції Мінекоенерго в межах експериментального проекту, що діятиме до 01 квітня 2021 року. 

Для того, щоб стати учасником подібних торгів, реєструйтеся на офіційному майданчику Української універсальної біржі.

 Необроблена деревина реалізується у системі Прозорро.Продажі

Попередня робота лісокористувачів за прямими договорами спровокувала чимало питань з приводу ціноутворення на ринку необробленої деревини. Постанова № 1178 покликана змінити стан справ у сфері торгів лісоматеріалами та перевести продажу лісу на Прозорро.

Головними завданнями пілотного проекту є:

  • відкрита процедура продажу деревини на основі здорової конкуренції;
  • ліквідування непрозорих механізмів;
  • об’єктивність та загальнодоступність даних про результати торгів, покупців та ціну на товар, а також інформації в електронній системі обліку деревини;
  • контроль громадськості за ходом та результатами аукціону;
  • моніторинг використання лісової сировини.

Одне з важливих місць серед економічно необхідних ресурсів для України посідають лісові. На ряду з іншими міжгалузевими комплексами лісовий за обсягами виробництва складає 2,8%, за кількістю працівників – 4,6%. Більш ніж 100 галузей пов’язані із поставкою лісопродукції, зокрема необробленої деревини.

 Необроблену деревину можна придбати на майданчику УУБ

Площа лісового фонду України складає близько 10 млн. га, але дані ресурси розміщені нерівномірно. Причинами цього є різноманітні природні умови та господарська діяльність людини.

На території нашої країни переважають хвойні і твердолистяні породи. Серед них особливо цінними породами є сосна, ялина, дуб, явір, бук, ясен. Також часто використовуються як сировина для меблевої промисловості вільха, груша, клен, черешня.

Охорона та використання необробленої деревини та інших лісових ресурсів підпорядковується у нашій державі лісовому законодавству, а з недавніх пір працює ще й електронний облік.

Продукцію лісової промисловості або вироби, виготовлені з деревини, використовують майже всі сфери народного господарства. Саме тому важливо зробити процедуру продажу лісоматеріалів прозорою та ліквідувати корупцію у цій галузі. З цим чудово справляється електронна система Прозорро.Продажі, завдяки якій за 9 місяців реалізації необробленої деревини лісові господарства отримали 343,8 млн. грн.

Для того, щоб стати учасником чесних та відкритих торгів, реєструйтеся на майданчику Української універсальної біржі. Налаштовуйте Email-розсилку за фільтрами на сайті sale.uub.com.ua, а також підключайте Viber-бот та Telegram-бот, щоб відсортувати та не пропустити цікаві аукціони. Завжди актуальні новини на сторінці УУБ у Facebook.