Нижній склад лісу на електронних торгах Прозорро.Продажі

В зв’язку з прийняттям урядом Постанови №1178, у якій йдеться про старт експериментального проекту з продажу на Прозорро лісу з нижнього складу, будь-які лісоматеріали сьогодні можна придбати цілком безпечно та прозоро. Таким чином влада намагається подолати тотальну корупцію, що панує на вітчизняному ринку деревини.

Для чого використовується нижній склад деревини?

Нижній склад – це місце, створене спеціально для короткочасного зберігання, первинної обробки та часткової переробки деревини, а також відправлення отриманої продукції кінцевим споживачам. Попередня підготовка лісоматеріалів до подальшого використання полягає у розкряжуванні цілих хлистів на окремі сортименти та їх очищенні від кори. По суті нижній склад являється головним цехом на будь-якому деревообробному підприємстві.

Як правило, їх будують в самому кінці транспортних шляхів – тому тут зручно проводити усі технологічні операції, пов’язані з переробкою деревини. Найбільші лісгоспи встановлюють на таких складах повністю автоматизовані лінії, що дозволяє скоротити кількість ручної праці. Часто для збільшення обсягів виробництва ділової деревини та паралельного зниження витрат на транспортування щойно зрубаного лісу на нижньому складі додатково відкривають цехи з обробки круглих лісоматеріалів. Отриману тут продукцію, наприклад, обрізні і необрізні пиломатеріали, сьогодні можна придбати на електронному майданчику sale.uub.com.ua.

Деревина дров’яна та круглі лісоматеріали нижнього складу на майданчику Української універсальної біржі

Раніше деревину з нижнього складу лісгоспи реалізовували за прямими договорами. Для деревообробних підприємств це створювало низку проблем:

  • висока собівартість сировини, яку штучно завищували відповідальні особи для власного збагачення;
  • в багатьох випадках вони не мали жодного уявлення про майбутній продаж лісу, оскільки лісозаготівельне господарство вже обрало «свого» покупця;
  • навіть підписана угода не була гарантією вчасної поставки, а якість матеріалів могла суттєво відрізнятися від раніше домовленої;
  • для отримання максимального прибутку продавці мають реалізовувати абсолютно весь заготовлений ліс, тому в лотах поряд з відбірною деревиною часом складають повний неліквід;
  • постійні лісокористувачі мають власні невеличкі підприємства, куди постачають сировину за цінами, нижче ринкових. Витримати таку конкуренцію приватному бізнесу дуже непросто.

Довгий час учасники ринку грали за принципом давання хабарів або зав’язування корисних знайомств. На аукціонах Prozorro продаж лісу з нижнього складу усуває незаконні схеми та створює сприятливі умови для розвитку конкуренції. Брати участь в торгах зручно і просто – достатньо лише звернутися до досвідчених експертів електронного майданчика sale.uub.com.ua.

Щоб бути в курсі актуальних новин, підписуйтеся на E-mail-розсилку та офіційну сторінку УУБ у Facebook. Слідкуйте за появою нових торгів необробленою деревиною на Прозоро.Продажі у нашому Telegram- або Viber-боті.