Реформи у сфері продажу лісу - онлайн-аукціони на Прозоро.Продажі

З 1 лютого 2020 року продаж лісу стартував на майданчиках Прозоро.Продажі, зокрема на платформі Української універсальної біржі. Постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» влада ухвалила ще минулого року. Нова процедура реалізації лісоматеріалів має на меті встановлення прозорого механізму моніторингу заготівлі сировини вітчизняними лісгоспами.

Перехід купівлі-продажу лісу на Прозоро.Продажі

У зв’язку з нововведеннями великі лісові господарства відбирають для продажу не менше 25% продукції від встановленого місячного об’єму заготівлі. Лісоматеріали не належать до цього числа, якщо їх запасли для національної безпеки і армії, непередбачуваних аварійних ситуацій чи будівництва і опалення державних та комунальних установ.

Довкола цільового використання та розподілу ресурсів лісу не один рік точилися дискусії. Процедура продажу необробленої деревини, яка діяла досі, потребувала кардинальних змін. Виникали закономірні питання: як запобігти незаконній вирубці лісу та зробити процес його реалізації відкритим та економічно вигідним як для держбюджету, так і для представників бізнесу? 

Інноваційним рішенням у цій ситуації стало проведення онлайн-аукціонів з продажу лісу в Україні на офіційних майданчиках Прозоро.Продажі. Наприклад, платформа Української універсальної біржі, яка акредитована за чотирма рівнями Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Переваги такої системи:

  • доступ до даних про торги має кожен громадянин України;
  • створюється здорова конкуренція між деревообробними підприємствами;
  • відсутність бюрократії та незаконних «договорняків»;
  • розширення ринку лісоматеріалів та збагачення економіки країни.

Але варто зазначити, що зараз існує певне обмеження: на аукціон виставляється деревина обсягом від 150 куб. м. або вартістю більше 200 тис. грн. Однак найближчим часом уряд планує скасувати ці норми. Отже, на електронні торги будуть подаватися і менші лоти, що стане вигодою для середнього та малого бізнесу.

Процедура продажу та ціни на ліс на майданчику УУБ

Щоб продемонструвати переваги реформи у сфері лісоматеріалів, наведемо такі дані: 36 млн. грн. отримали лісові господарства лише за кілька тижнів після нововведень.

Щоб отримати перемогу на аукціоні, для підприємства важливо правильно підготуватися до торгів. У цьому допоможуть фахівці майданчика Української універсальної біржі. 

У нас дійсно якісний сервіс, який включає:

  • своєчасне інформування потенційних покупців через Telegram-бот та Viber-бот;
  • детальний опис товару із зазначенням всіх його характеристик;
  • онлайн-розсилку з актуальними торгами;
  • консультацію експертів на всіх етапах;
  • оновлення стрічки новин на Facebook щодня.

На сайті sale.uub.com.ua доступні навчальні матеріали про роботу системи Прозоро.Продажі – відео та інфографіка. 

Довіртеся команді професіоналів майданчика Української універсальної біржі та перемагайте в онлайн-аукціонах разом з нами.