Продаж деревини на онлайн-майданчику Української універсальної біржі

Прозорий продаж лісу – проблема, що довгий час була слабкою ланкою в економіці нашої країни. Через незаконні вирубки та корупційні схеми, пов’язані з реалізацією заготовлених лісоматеріалів, щороку ми втрачали мільярди гривень прибутку.

Та цього року ситуація почала змінюватися, адже 01 лютого 2020 р. в дію вступила Постанова №1178. Схвалений Кабінетом Міністрів документ стосується продажу на Прозоро необробленої деревини, яку лісгоспи отримують шляхом проведення щоквартальної лісозаготівлі. Зламати тіньові механізми допоможе тільки повна відкритість та незаангажоване ставлення до всіх учасників ринку.

Продаж деревини за новими правилами – особливості аукціонів Prozorro.Sale

Близько 16% території нашої країни покриті лісом. За рівнем лісистості Україна посідає дев’яте місце в Європі, за обсягом запасів необробленої деревини вона на шостому місці. Здавалося б, ми маємо всі умови для стрімкого розвитку ринку лісу. Вже зараз підприємства, що займаються заготівлею, обробкою та продажем деревини, щороку сплачують до держбюджету 3 млрд. грн.

Водночас деревообробні компанії стикаються з непрозорими схемами закупівлі необхідної сировини. Фактично їм постійно доводиться протистояти постійним лісокористувачам (державним лісгоспам). Найбільш проблемними питаннями є:

  • приховування реальної вартості лісу від покупців та контролюючих органів. Деревину доводиться закуповувати з космічними націнками, а за знижку платити чималі хабарі;
  • порушення умов укладеного договору. Навіть підписавши офіційну угоду, покупці не можуть бути впевненими, що вчасно отримають сировину відповідної якості;
  • для отримання максимального прибутку, лісгоспи мають реалізовувати весь ліс, навіть той, що не відповідає загальноприйнятим стандартам якості. Тож у багатьох лотах матеріал найвищого класу компонується з повним неліквідом.

Продаж необробленої деревини на електронних торгах Prozorro.Sale допоможе подолати тотальну корупцію у сфері лісозаготівлі. До аукціонів на майданчику Української універсальної біржі можуть долучитися усі бажаючі. Не потрібно мати «своїх» людей, закулісні домовленості тут також не спрацюють. Торги необробленою деревиною на Прозорро.Продажі проходять повністю відкрито, з усією інформацією про організатора та виставлені лоти можна попередньо ознайомитися в описі аукціону.

Як відбувається продаж деревини на електронному майданчику sale.uub.com.ua?

За умовами експериментального проекту на майданчиках на зразок Української універсальної біржі здійснюється продаж деревини, заготовленої великими лісгоспами (з річним прибутком понад 10 млн. грн.). На електронних торгах Прозорро.Продажі зараз в обов’язковому порядку реалізуються тільки лоти, обсяг і вартість яких перевищує 150 куб. м та 200 тис. грн. відповідно.

Протягом останніх 10 місяців на офіційних майданчиках Prozorro.Sale вже пройшло 1 400 публічних аукціонів, на яких за продажем деревини в режимі онлайн можуть спостерігати усі бажаючі. Загальний прибуток, отриманий за весь період, складає 329 млн. грн. Тож, зважаючи на успіх ініціативи, держава вже почала роботу над вдосконаленням діючих нормативних документів. Планується, що у найближчому майбутньому на майданчику УУБ можна буде вільно купити всю необроблену деревину, заготовлену українськими лісгоспами.

Щоб не проґавити потрібні торги лісом на Prozorro.Sale, підпишіться на нашу Email-розсилку, а також зручний Viber- або Telegram-бот онлайн-сервісу Української універсальної біржі.