Аукціон з продажу необробленої деревини на майданчику Прозорро.Продажі

З 01 лютого 2020 р. взяти участь в аукціоні з продажу необробленої деревини можна на електронному майданчику «Української універсальної біржі» - відповідний проект запустило Міністерство енергетики і захисту довкілля. Передбачається, що у майбутньому вся необроблена деревина буде реалізовуватися через публічні онлайн-аукціони ProZorro.Sale. В даний момент реалізація деревини проходить як за допомогою звичайних біржових торгів в електронному форматі, так і з використанням надсучасних технологій ДП «Прозорро.Продажі».

Прозорі аукціони з продажу деревини на електронних майданчиках Прозорро.Продажі

Відповідно до прийнятої Кабінетом Міністрів Постанови від 04.12.2019 р. «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», в Україні продаж лісоматеріалів у 2020 р. частково відбуватиметься через публічні торги ProZorro.Sale. Дія нових правил поширюється на тих лісокористувачів, річний прибуток яких складає мінімум 10 млн. грн.

Також варто зазначити, що в Україні на аукціонах з продажу необробленої деревини на 2020 р. товари виставляються окремими партіями, розмір яких має становити мінімум 25% від запланованого місячного обсягу заготівлі. Кожен лот формується з деревини однієї породи, в ньому реалізується щонайменше 150 куб. м лісоматеріалів, а початкова ціна має перевищувати 200 000 грн. Отже, до торгів на ProZorro.Sale обов’язково будуть залучені великі лісгоспи. Виняток становить реалізація лісоматеріалів для потреб армії, у разі настання форс-мажорних ситуацій, для опалення домівок і бюджетних державних установ, для ремонту або будівництва (якщо покупцем виступає фізична особа).

Довгий час деревина для продажу в Україні відбиралася за непрозорими схемами, що не задовольняло багатьох учасників ринку. Зараз прийняти участь в аукціоні з продажу лісу на електронному майданчику sale.uub.com.ua зможуть усі бажаючі, а інформація про ціну і обсяги виставлених на торги лісоматеріалів стає загальнодоступною.

Взяти участь в аукціонах з продажу деревини на майданчику sale.uub.com.ua

Продаж деревини на публічному аукціоні через «Українську універсальну біржу», а також впровадження на державному рівні відкритого обліку всіх лісових ресурсів допоможе легалізувати тіньовий ринок. Вже зараз ви можете зробити власну ставку на торгах – для цього достатньо пройти нескладну процедуру реєстрації на офіційному майданчику Прозорро.Продажі sale.uub.com.ua.

Учасниками аукціону з продажу необробленої деревини відповідно до чинного законодавства можуть стати як українські, так і закордонні компанії або окремі приватні підприємці. Добре підготовлений персонал майданчика надає клієнтам всю можливу технічну, юридичну та інформаційно підтримку. Завдяки зручній системі фільтрів ви швидко знайдете потрібні саме вам лоти. Підпишіться на нашу E-mail-розсилку та першими дізнавайтеся про актуальні аукціони з продажу необробленої деревини в Україні на 2020 р.!