Дрова технологічні можна придбати на онлайн-аукціонах на майданчику УУБ 

Дрова технологічні – це лісоматеріали, що слугують для спалювання в печі, каміні, багатті для отримання тепла і світла. За національними стандартами якості деревини, розробленими Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів, така деревина класифікується як промислова або для непромислового використання.

Реєструючись на майданчику Української універсальної біржі, ви маєте змогу придбати технологічні лісоматеріали у системі Прозорро.Продажі на максимально вигідних та чесних умовах.

 Дрова технологічні – їх властивості та реалізація на Prozorro.Sale

При згорянні технологічних дров виділяється певний об’єм тепла, що залежить від породи матеріалу та його вологості. Остання знижує теплопровідність деревини, оскільки вода, що випаровується, забирає певну частину теплової енергії.

Від абсолютно сухих дров листяних порід можна отримати близько 5 кВт тепла за год. на кілограм деревини, а від хвойних лісоматеріалів – у межах 5,2 кВт/год. Це пов’язано із різницею у хімічному складі. Однак слід врахувати, що хвоя займає більше місця і швидше згорає.

Кубометр сухих листяних дров може замінити 200 кубометрів природного газу або ж 200 літрів нафти. На відміну від цих природних копалин, а також вугілля, деревина – це відновлюваний ресурс, що належить до біопалива.

Для того, щоб заготовити технологічні дрова, потрібно товсті гілки та стовбури дерев напиляти на частини довжиною 40-60 см. Потім їх розколюють вздовж на менші відрізки з площею торця до 100 см². Для рубки застосовують сокиру, лезо якої має кут близько 30 градусів та форму клину.

Продаж такої деревини, як і будь-яких інших лісоматеріалів, відбувається у системі Prozorro.Sale. З 01 лютого 2020 року, згідно Постанови уряду № 1178, щомісячна реалізація деревини у масштабних обсягах стала обов’язковою для великих лісових господарств. На публічні аукціони на майданчику Української універсальної біржі виставляються лоти об’ємом від 150 м³, а вартість деревини в Прозоро має стартувати від 200 тис. грн.

Продаж менших частин лісоматеріалів відбувається поки що за старою процедурою. Але у найближчому майбутньому уся реалізація необробленої деревини перейде у систему Прозорро.Продажі. Це уже сталося у Закарпатській області, про що у вересні 2020 року був підписаний відповідний Меморандум.

 Купуйте дрова технологічні на електронних аукціонах на майданчику УУБ

Ставайте учасником чесних та прозорих аукціонів з продажу необробленої деревини на майданчику Української універсальної біржі. Так ви можете купити дрова технологічні за дійсно вигідною ціною, що відповідає ринковій.

Зареєструвавшись на сайті sale.uub.com.ua, ви маєте можливість скористатися додатковими опціями для більш комфортної роботи у системі Прозорро.Продажі: Telegram-ботом, Viber-ботом, які відсортують торги та нагадають про їх проведення, безкоштовною Email-розсилкою, яку ви можете налаштувати самостійно, відповідно до потрібних вам категорій.