Вигідні аукціони з продажу лісоматеріалів на майданчику УУБ

У минулому році було прийнято Постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». Відповідно до неї, у лютому 2020 року продаж лісоматеріалів у великих обсягах починається на офіційних майданчиках Прозоро.Продажі.

Такий проект був створений Міністерством енергетики і захисту довкілля задля того, щоб налагодити та контролювати ринок лісових ресурсів, зробити його доступним для ширшого кола учасників, відкритим і прозорим для громадськості.

 Як проходять аукціони з продажу лісоматеріалів на Прозоро.Продажі

Засобами боротьби з незаконними вирубками лісу та тіньовим ринком стали електронна система обліку деревини та проведення публічних аукціонів у режимі онлайн. Над такими нововведеннями працювали експерти Держлісагентства та ДП «Прозоро.Продажі», а також учасники громадської ініціативи Офіс ефективного регулювання.

Ще донедавна лісові господарства реалізовували свій товар за договорами, які було укладено напряму із деревообробними компаніями. Подібний спосіб роботи дозволяв розростатися корупційним махінаціям, тому що ціни та обсяги деревини, виставленої на продаж, були невідомі іншим представникам бізнесу. Тепер все це відбувається в електронній системі на прозорих аукціонах, результати яких може контролювати будь-хто. Діючи за старими методами, лісові господарства втрачали мільйони гривень прибутку.

Зараз ситуація докорінно змінилась завдяки переведенню реалізації лісоматеріалів на Прозоро.Продажі. Підприємці, які відповідають за заготівлю деревини, покращили своє становище. 

Незалежні експерти підрахували, що в Україні близько 12 тисяч лісопилок, які працюють незаконно. І саме через їхні тіньові схеми державний бюджет втрачає 200 млн. грн. щороку. Виходом стало проведення електронних аукціонів, які дозволяють діяти неупереджено і виключають корупційний фактор. 

Всього за два тижні від початку дії проекту лісові господарства отримали вже 36 млн. грн. прибутку, адже продаж лісоматеріалів набагато спростився, став об’єктивним та однаковим для всіх учасників.

Система Прозоро.Продажі розпочала свою роботу 4 роки тому, долаючи непрозорі схеми реалізації державного майна та активів. Участь в онлайн-торгах можуть брати усі охочі. Така програма роботи дозволила поповнити держбюджет на 28 млрд. грн.

Беріть участь в аукціонах з продажу лісоматеріалів на майданчику УУБ

Майданчик Української універсальної біржі від самого початку тісно співпрацює з проектом Прозоро.Продажі. Наші клієнти мають доступ до аукціонів з продажу деревини обсягом від 150 м³ або з бюджетом від 200 000 грн. від таких лісових господарств:

  • ДП «Ужгородське військове лісництво»;
  • ДП «Сумське лісове господарство»;
  • ДП «Гайсинське лісове господарство»;
  • ДП «Тульчинське лісомисливське господарство» та ін.

Щоб не пропустити вигідні аукціони на майданчику sale.uub.com.ua, користуйтеся Telegram-ботом та Viber-ботом, а також підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.