Придбати технічну деревину на онлайн-аукціонах на майданчику УУБ – вигідно та зручно

З 2019 року в Україні, відповідно до європейських норм, деревина поділяється на чотири класи (A, B, C, D). Технічна деревина може належати до останнього класу якості або, якщо її довжина 2-4 метри, відноситися до окремої категорії промислового використання. З таких матеріалів виробляють технологічні тріски чи застосовують у якості палива.

 Технічна деревина – способи використання та реалізація

Технічна деревина може бути промислового або непромислового використання, круглою або колотою. Вона непридатна для виготовлення пиломатеріалів, подальшої обробки і застосування в будівництві.

Такі лісоматеріали хвойних і листяних порід використовують у виробництві теплової та електроенергії у формі піролізу, гідролізу, стружок, трісок. У такому разі деревина продається у вигляді колод з корою, очищених від сучків.

Також лісоматеріали для непромислового використання можуть застосовуватися як сировина для деревних плит, систем центрального опалення, печей, камінів. Можуть бути у формі колод, розрізаних вздовж чи впоперек або колотої деревини залежно від вимог споживача.

Сировиною для технічних лісоматеріалів можуть стати:

  • стовбурова деревина;
  • цілі дерева без коріння;
  • залишки деревини, що не піддавались хімічній обробці;
  • відходи лісозаготівель (верхівки, товсті гілки тощо).

З 01 лютого 2020 року технічна деревина різних порід, як і інші лісоматеріали, успішно реалізуються на електронних аукціонах у системі Prozorro.Sale. Починаючи з цього дня, вступила в дію Постанова уряду № 1178, що передбачає обов’язковий щомісячний продаж лісу в Прозорро великими лісгоспами на публічних торгах в режимі онлайн.

Переваги такої процедури очевидні: доступність повної інформації про проведений аукціон для громадськості, зручність укладання договору про купівлю без зайвої бюрократії, розширення ринку та збільшення кількості потенційних покупців.

Система Прозорро.Продажі ефективно бореться з корупцією у різних сферах економіки з 2016 року. Реалізація необробленої деревини на відкритих аукціонах приносить регулярний прибуток лісовим господарствам для розвитку галузі лісництва.

Продаж технічної деревини на електронному майданчику УУБ

Для того, щоб взяти участь в аукціонах з продажу найрізноманітніших лісоматеріалів у системі Прозорро.Продажі, потрібно стати клієнтом одного з акредитованих майданчиків, наприклад, Української універсальної біржі. 

Пройдіть швидку реєстрацію на сайті sale.uub.com.ua та отримайте доступ до торгів технічною деревиною різних порід (сосна, ясен, клен, липа тощо) від таких лісових господарств:

  • Крижопільське;
  • Городоцьке;
  • Острозьке;
  • Львівське;
  • Турківське.

Скористайтеся додатковими опціями майданчика Української універсальної біржі: регулярна розсилка по Email з новими та актуальними аукціонами, сповіщення та сортування торгів за допомогою Telegram-бота та Viber-бота. Новини у сфері продажів необробленої деревини ви можете знайти на нашій офіційній сторінці у Facebook.