Продаж лісу через систему Прозорро

У серпні 2017 року Державне агентство лісових ресурсів України заявило про намір перевести всі торги в електронний формат. Мета такої реформи - забезпечення виробничих потреб деревообробної галузі країни. Продаж лісу на стандартних голосових аукціонах був дискредитований і все частіше ставав причиною скандалів і невдоволення учасників. Змінювати звичний алгоритм взаємодії між учасниками ринку було необхідно.
Запуск системи «Прозорро» показав, що електронні торги - це простий, зрозумілий і максимально прозорий спосіб проводити закупівлі. Схема дозволяє уникнути махінацій з цінами і ресурсами, виключає корупцію. Саме тому експерти називають онлайн аукціон лісу прогресивним рішенням, яке позитивно позначиться на розвитку всієї галузі і зробить ціноутворення більш комфортним, чесним, неупередженим. Необроблена деревина буде реалізовуватися через «Прозорро.Продажі». Зараз ведеться розробка та удосконалення документальної бази.

У чому особливості системи «Прозорро.Продажі»?

Система «Прозорро.Продажі» була спеціально створена для прозорості у всьому, що продає держава. Лісові аукціони ймовірно будуть новим напрямком її діяльності. Робота системи стартувала в липні 2016 року з торгів активів ліквідованих банків, перший лот пішов з молотка вже в жовтні того ж року. На даний момент загальна сума продажів складає більше 6 млрд. гривень.
«Прозорро.Продажі» поступово перетворюється в багатопрофільну платформу. З її допомогою не тільки проводяться електронні торги, лісові аукціони та продажу державного майна, але надається можливість оренди. Таким чином, «Прозорро.Продажі» об'єднує різні системи електронної комерції в одну зручну, грамотно структуровану базу даних. Розробники системи підкреслюють, що обдурити її неможливо. Кожен крок у аукціоні видно в режимі 24/7. Ніякого тривалого очікування публікації результатів і т.п.

Етапи проведення торгів

Аукціон з продажу лісу, швидше за все, буде проходити за стандартною схемою електронних торгів «Прозорро». Продажі здійснюються на сертифікованих партнерських майданчиках. Всі вони підключені до загальної бази даних, тому незалежно від того, який сайт ви виберете для роботи, вам буде доступна вся актуальна інформація.
Продаж лісових ділянок або необробленої деревини починається з реєстрації в системі. Кожен учасник отримує свій особистий кабінет, в якому ведеться статистика торгів, зберігається інформація про операції. Через нього подаються заявки на участь в аукціоні.
Ставки покупців розкриваються в системі тільки після закінчення етапу прийому пропозицій. Після цього, у кожного учасника є можливість збільшити свою початкову ставку (пропозиція). Після завершення аукціону система Прозорро відкриває інформацію про всіх учасників, а також автоматично визначає переможця аукціону, який запропонував найвищу ціну. Переможець аукціону повинен підтвердити документально, що відповідає вимогам замовника, і підписати протокол торгів.
Аукціон лісу в Україні 2018 будуть вважатися завершеними після того, як переможець сплачує вартість активу, а замовник публікує договір в системі. Брати участь в торгах можуть фізичні та юридичні особи. Всім гарантовані рівні умови, права і можливості. У разі проблем або порушення правил передбачена можливість поскаржитися на аукціон з продажу необробленої деревини.
На авторизованих майданчиках і офіційному сайті «Прозорро.Продажі» можна знайти детальне керівництво по участі в торгах і відповіді на найбільш поширені питання. Заходьте на майданчик, обирайте лоти та перемагайте в торгах. Підписуйтеся на електронну розсилку і Telegram-бот УУБ та вчасно дізнавайтеся про нові аукціони!