Уже незабаром конфіскат із митниці продаватимуть через Прозорро

Про це заявив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов на конференції «Мала приватизація. Цифровізація управління державними ресурсами»
Зокрема, він зазначив, що на митниці уже конфісковують новенькі одинадцяті айфони, які намагалися ввезти незаконно. І продавати їх потрібно зараз, щоб кошти надходили до державного бюджету, а не через три роки, коли вони вже нікому не будуть потрібні.
Тут же зауважив, ще є великий внутрішній спротив продажу конфіскату через Прозорро тих, хто не хоче працювати чесно та відкрито. Але він прийняв виклик і буде боротися. Відповідні документи уже пересилає у Міністерство фінансів України.
Варто зауважити, що конфіскат із митниці і зараз продається на електронних аукціонах, але один майданчик не забезпечує чесної та відкритої конкуренції, як це відбувається у системі Прозорро.
Адже вона має дворівневу систему: адміністратора і кілька десятків електронних майданчиків на зразок Української універсальної біржі. При цьому адміністратор – а це державне підприємство «ProZorro.Продажі» - ніяк не може впливати на учасників. «Йому навіть не відомо, які учасники приходять на аукціон. Це - профілактика корупції, яку ми впроваджуємо через електронні сервіси в усіх сферах»,- наголошує заступниця голови комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді Роксолана Підласа.