Сировина для рудстійки на прозорих аукціонах Prozorro.Sale

З 01 лютого 2020 р. деревну сировину для рудстійки підприємства закуповують на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Завдяки цьому процес купівлі-продажу лісу став значно прозорішим, а держбюджет поповнився на 316 млн. грн. Взяти участь в онлайн-торгах необробленою деревиною на Прозоро надзвичайно просто – достатньо обрати майданчик Української універсальної біржі та пройти нескладну процедуру реєстрації.

Що таке сировина для рудстійки. Особливості її використання

Руднична стійка являє собою круглий матеріал з деревини хвойних порід, який використовують для укріплення гірничих виробок. Сировину для рудстійки отримують з тонкомірної хвойної деревини – найкраще для цього підходять сосна, ялина, кедр, ялиця або модрина. Лісоматеріали при цьому мають бути чітко визначеного розміру, а попередні заготовки – відповідати конкретно встановленій специфікації.

Руднична стійка попередньо очищається від кори, а сучки обрізаються практично повністю – вони не повинні сильно виступати на поверхні стовбура. Торці сировини для рудстійки спилюють перпендикулярно до поздовжній осі серцевини. Кут спилювання не має перевищувати 1 см. Перешкодою для використання деревини як опорного матеріалу для виготовлення рудничних стійок може стати наявність гнилі (у т. ч. внутрішньої), зарубів і затесок, які порушують цілісність волокон дерева.

Як відбувається продаж сировини для рудстійки на майданчику Української універсальної біржі?

На початку 2020 р. в Україні стартував експериментальний проект, згідно з яким частину заготовленої деревини державні лісгоспи мають реалізовувати через спеціальні майданчики, наприклад sale.uub.com.ua. Зараз в електронних аукціонах обов’язково приймають участь найбільші лісозаготівельні господарства, що мають річний прибуток більше 10 млн. грн.

Менше, ніж за рік, у системі Прозорро.Продажі відбулося 1 300 відкритих торгів з продажу необробленого лісу, зокрема сировини для рудстійки. Беззаперечним лідером серед майданчиків стала онлайн-платформа Української універсальної біржі – наші клієнти, що виграли торги, сплатили державі 77 млн. грн.

Обираючи на аукціонах Prozorro необроблену деревину, зокрема якісну сировину для рудстійки, майте на увазі, що найчастіше її використовують у наступних сферах: кам’яно-вугільній та гірничо-збагачувальній промисловості. Головною перевагою цього матеріалу є його здатність витримувати надвеликі вертикальні навантаження. У порівнянні з металом або бетоном, дерево більш легке та водночас еластичне, добре піддається обробці, а коштує значно дешевше. До того ж, дерев’яні заготовки зручно підганяти одна під одну. Цікава деталь – при розтріскуванні необроблена деревина видає специфічний звук, який може попередити гірників про усадку ґрунту або обвал.

Маєте питання? На них з радістю дадуть відповідь наші консультанти - (044) 221-32-33. Отримуйте сповіщення про нові торги сировиною для рудстійки та іншими видами необробленої деревини на Прозоро.Продажі на електронну пошту або у зручному Viber- чи Telegram-боті.