Хвойна техсировина та інші види деревини – купити на майданчику УУБ

Багато підприємств деревообробної галузі сьогодні користуються майданчиками Прозорро.Продажі для придбання листяної або хвойної техсировини. До цієї категорії відносяться найменш якісні сорти деревини, відповідно, і ціна на подібні лоти досить демократична.

Характеристики хвойної техсировини, особливості її реалізації в системі Prozorro.Sale

Технічна сировина представляє собою покриту корою деревину, що використовується для різноманітних технологічних і промислових потреб. В Україні лісозаготівельні господарства реалізовують техсировину круглий рік, адже чимало виробництв залежать від вчасної поставки необхідних матеріалів. Вона представляє собою деревину, яка є проміжною ланкою між пиловником і балансом.

Для цього виду лісоматеріалів прописані чіткі норми ДСТУ. Наприклад, довжина техсировини хв коливається в діапазоні від 4 до 6 м. При цьому діаметр одного дерева сягає 70 см. В одному лоті допускається до 10% гнилих ділянок, також на 50% вона може складатися із сухостою.

Окрім розміру, велике значення надається наступним характеристикам:

  • фізичним (наявність обвуглених, гнилих або трухлявих ділянок);
  • механічним (кривизна, кількість сучків);
  • екологічним (рівень забруднення навколишнього середовища);
  • санітарним (чи не була деревина завезена із зони сильного радіаційного або хімічного забруднення).

Купити техсировину хв на електронному майданчику Української універсальної біржі

Після ухвалення урядом України Постанови №1178, у якій йдеться про обов’язкову реалізацію необробленої деревини на Прозоро.Продажі, на електронних майданчиках на зразок sale.uub.com.ua техсировину хв можна придбати всього у два кліки. Пройшовши нескладну процедуру реєстрації, ви зможете приймати участь в онлайн-торгах, оголошених державними лісгоспами.

На час дії експериментального проекту продаж лісу на Прозорро.Продажі, зокрема технічної сировини, обмежується певними нормами. Так, до аукціонів в першу чергу залучаються найбільші лісозаготівельні господарства з річним прибутком понад 10 млн. грн. Також було вирішено виставляти на майданчиках, аналогічних Українській універсальній біржі, великі лоти – обсягом від 150 куб. м або з початковим бюджетом у 200 тис. грн.

Протягом дев’яти останніх місяців відбулося 1 300 прозорих аукціони з продажу необробленої деревини на Prozorro.Sale, у тому числі техсировини хвойної. У них взяли участь 470 деревообробних компаній, а загальний прибуток від проведених торгів перевищив 313 млн. грн. З огляду на беззаперечний успіх ініціативи, влада вже працює над удосконаленням діючої нормативно-правової бази. Тож у найближчому майбутньому весь заготовлений ліс продаватиметься на відкритих аукціонах Прозоро.Продажі.

Хочете дізнатися більше про аукціони з продажу техсировини хв та інших видів деревини – дзвоніть нашим консультантам (044) 221-32-33. Для отримання актуальної інформації про нові торги налаштуйте Email-розсилку або підпишіться на наш Vtber і Telegram-бот.