Твердо-листяна техсировина на відкритих торгах Прозорро.Продажі

На рівні з діловою деревиною, у придбанні твердо-листяної техсировини також зацікавлені чимало підприємств. З 01 лютого 2020 р. найбільш вигідно робити це на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Майже весь рік в Україні діє Постанова №1178, згідно з якою частина необробленої деревини, заготовленої державними лісгоспами, реалізується на спеціальних майданчиках, таких як sale.uub.com.ua. Запроваджені зміни допомагають долати корупцію та роблять ринок значно прозорішим.

Характерні особливості твердо-листяної техсировини, сфери її використання

Техсировина тл (з дерев твердо-листяних порід) представляє собою деревні матеріали, що підлягають реалізації для різноманітних технічних потреб. На Прозоро необроблену деревину у великих обсягах закуповують деревопереробні комбінати, теплові електростанції, підприємства, що спеціалізуються на виробництві меблів чи ДСП.

Твердо-листяна техсировина надзвичайно затребувана у виробництві дров, адже по суті вона є некондиційним матеріалом. Деревину технічного призначення не можна використати для виготовлення обрізної чи необрізної пилопродукції. Найбільш якісними лісоматеріалами вважаються: балансова листяна і хвойна деревина твердо-листяних порід, горбиль та технологічна щепа.

Довгий час купуючи необхідну деревину у лісгоспів, компанії, що працюють у деревообробній галузі, стикалися з купою бюрократії та сумнівних махінацій. Користуючись своїм становищем, відповідальні особи значно завищували собівартість заготовленого лісу. До того ж, механізм формування ціни лишався непрозорим для більшості учасників ринку.

Електронні аукціони, що проходять на сайті sale.uub.com.ua – офіційному майданчику системи Prozorro.Sale – допомагають купувати різноманітні товари/послуги, що надаються державними чи комунальними підприємствами. Такі торги завоювали прихильність як потенційних покупців, так і суспільства в цілому.

Деякі лісгоспи і раніше співпрацювали з ДП «Прозорро.Продажі» - але виключно за власною ініціативою. Поступово влада планує усі аукціони з продажу необробленої деревини, зокрема техсировини тл, проводити виключно у цьому форматі.

Реалізація техсировини тл на майданчику Української універсальної біржі

За час дії пілотного проекту з продажу лісу на Prozorro.Sale, у тому числі електронному майданчику sale.uub.com.ua, пройшло 1 300 публічних торгів. Отриманий прибуток наразі складає 315 млн. грн. – ці гроші тепер витрачаються на розвиток лісозаготівельної галузі, а не привласнюються нечесними посадовцями.

Якщо ви прагнете купувати твердо-листяну техсировину чесно, без договорняків і відкатів, просто зараз реєструйтеся на майданчику Української універсальної біржі. Наші досвідчені фахівці радять врахувати наступні поради під час пошуку прибуткових торгів:

  • обов'язково перевіряйте фактичні обсяги та умови зберігання сировини;
  • зверніть увагу на місце розташування лісгоспу;
  • перевірте наявність транспортних розв’язок та зручних під’їзних шляхів, у тому числі у місці доставки.

Ще більше інформації про продаж необробленої деревини на Прозорро можна дізнатися, зателефонувавши до нашої служби підтримки - (044) 221-32-33. Слідкуйте за появою нових аукціонів на офіційній сторінці УУБ у Facebook, за допомогою E-mail-розсилки, Viber- і Telegram-ботів.