В Україні визначилися із земельними торгами: відомі терміни

У найближчі кілька місяців в Україні відбудуться електронні аукціони з реалізації прав оренди на земельні ділянки, що перебувають у державній власності, через платформу "ProZorro.Продажі".
Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми сподіваємося на оголошення перших аукціонів вже наприкінці літа. Будемо намагатися зробити це в найкоротші терміни. Складнощів не повинно виникнути, хоча є необхідність повноцінної інтеграції, створення зручного інтерфейсу для користувача, оскільки цей тип активів відрізняється від тих, з якими ми раніше працювали", - сказав він.
Нефедов зазначив, що Кабінет міністрів на засіданні 20 червня вніс зміни до пілотного проекту по запуску електронних земельних торгів, дозволивши проводити їх через платформу "ProZorro.Продажі".
Як підкреслив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, нинішні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок виглядають складними і витратними процедурами, тоді як переведення їх в електронний формат дозволить вирішити цю проблему.
"Зараз в держвласності понад 10 млн га земель, при цьому офіційно, здано в оренду майже четверту частину, укладено 56 тис. договорів і далеко не всі з них за ринковими цінами. Причини тут різні, починаючи від корупції і закінчуючи відсутністю ефективного механізму здачі в оренду земельних ділянок", - сказав Мартинюк.
Він уточнив, що всі аукціони з реалізації прав оренди на землю в держвласності з 1 вересня будуть проходити в електронному форматі.
"Ми за ці два місяці будемо "дотягувати" проведення оголошених раніше аукціонів, а всі наступні будуть готуватися в електронному варіанті", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства.
За його словами, в даний час здійснюється приведення торгових процедур у відповідність до вимог Земельного кодексу, який регулює порядок проведення земельних торгів.
"При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів і оптимізувати витрати часу і ресурсів для запуску аукціонів онлайн. Також ми позбавляємося обмежень за територіальним принципом, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону", - пояснив він.
За даними Мінагропроду, у 2017 році на земельних торгах було реалізовано 1,837 тис. прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. га. В результаті місцеві бюджети отримали 118, 7 млн ??грн. Середня орендна ставка, яка формується на торгах, за останні 5 років зросла на понад 10 п.п. і за підсумками 2017 року склала 14,73%. За перше півріччя 2018 цей показник збільшено до 18,75%. За січень-червень 2018 року надходження до місцевих бюджетів від продажу прав оренди на землю склали 77,3 млн грн.
Як повідомляв ОBOZREVATEL, постійний представник МВФ в минулому році заявив, що Україна має запустити ринок землі до початку 2018 року. Пізніше цю рекомендацію "заморозили".
22 травня ЄСПЛ зобов'язав Україну зняти повний мораторій на продаж землі.
У червні з'явилася інформація про те, що українські фермери можуть отримати право продавати і купувати землю, проте скористатися можливістю ринку іноземці не зможуть.