Продаж земельних ділянок через електронні майданчики ProZorro

Пошук аукціону

title__

description__
objectID__
Замовник
StateText__
time_remain__
Завершення: endDate__
value__ currency__
загальний бюджет
Наразі влада анонсує старт продажу земельних ділянок вже в кінці 2019 р. Зробити цей процес максимально прозорим та ефективним нашій країні цілком до снаги – владі лише потрібно дати дозвіл проводити подібні аукціони через електронну систему ProZorro.Sale.

Чому продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення варто проводити через майданчики Прозорро?

Питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських угідь в суспільстві активно обговорюється останні 10 років. Зараз представники влади ведуть перемовини зі Світовим банком щодо створення в Україні ефективної моделі ринку землі. Проблема продажу земельних ділянок завжди відкладалася саме через відсутність прозорого механізму торгів, а також великого ризику зловживань та порушень законодавства в аграрній сфері. На щастя, зараз зробити процедуру реалізації земельної ділянки чесною та відкритою буде не складно, адже саме для цього у 2016 р. і була запущена електронна система Прозорро.Продажі. Мета діяльності окремої онлайн-платформи ProZorro.Sale полягає в швидких, ефективних та повністю відкритих для громадськості продажах спочатку державного, комунального, а тепер і приватного майна. Якщо говорити конкретніше, через підключений до системи електронний майданчик «Української універсальної біржі» всі учасники отримують рівний доступ до ексклюзивних активів та ресурсів, що продаються на публічних аукціонах. Подібний підхід унеможливлює будь-які спекуляції та шахрайські схеми, що могли б виникнути в процесі продажу земельної ділянки, відповідно, ДП «Прозорро.Продажі» найкраще захистить інтереси продавців та покупців землі.

Відкриті торги на sale.uub.com.ua: для чого потрібен реєстр земельних ділянок?

Згідно діючого законодавства, всі земельні ділянки мають бути занесені до Державного земельного кадастру, де їм надається унікальний кадастровий номер. За допомогою кадастрового номеру можна встановити власника землі, її площу та цільове призначення. Також без реєстрації в ДЗК в майбутньому неможливо буде здійснювати реалізацію земель сільськогосподарського призначення – і на це їх власникам треба звертати увагу, адже система Прозорро.Продажі має суворі вимоги щодо правильного оформлення документації на лоти, виставлені в аукціонах. Наразі багато людей стикаються з проблемою відсутності кадастрових номерів у застарілих державних актах, тому, наперед плануючи виставити на продаж земельну ділянку, варто заздалегідь владнати всі бюрократичні питання.

Переваги реалізації власної земельної ділянки через майданчик «Української універсальної біржі»

Багатьох селян зняття мораторію на продаж землі хвилює в першу чергу через ризик масового скуповування земельних паїв з подальшим формуванням окремої еліти землевласників-монополістів. Уникнути цього допоможуть певні регулятивні норми, які мають чітко давати відповіді на наступні запитання:
  • хто і за яких умов може здійснювати продаж земельних ділянок?
  • хто та в яких обсягах матиме право на їх придбання?
  • чи можна буде перепродати куплену землю і через який термін?
  • як буде встановлюватися та регулюватися ціна на землю?
Варто зауважити, що при проведенні торгів з продажу земельних ділянок через електронний майданчик sale.uub.com.ua інформація по виставленому лоту буде відкрита для всіх – за проведенням аукціонів зможуть спостерігати журналісти, громадські активісти та просто небайдужі громадяни. До того ж, реалізація земельної ділянки через публічні торги дозволить її власнику отримати максимальний прибуток – спеціалісти УББ з радістю вам у цьому допоможуть.

title__
message_time__
m_text__ vibtn__