Майданчик УУБ – лідер за кількістю переможців на аукціонах із продажу необробленої деревини

01 лютого 2021-го уже рік, як на Прозорро.Продажі успішно реалізовується експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини. За цей час у системі було оголошено майже 8 тисяч аукціонів, із яких 40% (близько 3 тисяч) стали результативними. У підсумку бюджети лісгоспів поповнилися більше, ніж на півмільярда гривень.

Понад 20% ринку необробленої деревини на Прозорро.Продажі за майданчиком Української універсальної біржі. Зі рік експериментального проекту саме його менеджери залучили та підготували до торгів найбільше учасників – майже 1 тисячу аукціонів із продажу лісоматеріалів виграли інвестори, котрі брали участь саме через маркетплейс УУБ. Вони сплатили до бюджетів лісгоспів понад 100 мільйонів гривень.

«Українська універсальна біржа має понад 20-річний досвід торгів необробленою деревиною. Тому, коли цей ринок зайшов на Прозорро.Продажі, наші менеджери, уже маючи досвід та знання, одними із перших включилися в роботу і успішно допомагали як заводити лоти організаторам, так і учасникам повноцінно готуватися до торгів. Наприклад, один із постійних клієнтів за рік виграв майже 120 аукціонів із необробленої деревини. В результаті він отримав необхідний для бізнесу лісоматеріал і разом із тим поповнив бюджети лісгоспів більше, ніж на 28 млн грн», – коментує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.

Нагадаємо, що під експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини підпадають лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив не менше 10 млн. гривень включно. Вони зобов’язані виставляти на Прозорро.Продажі не менше ніж 25% щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень.

За рік найактивнішими організаторами аукціонів із реалізації необробленої деревини на Прозорро.Продажі стали такі державні підприємства:

-         «Рахівське ЛДГ» – провели понад 230 успішних аукціонів та отримали дохід у 35,5 млн грн;

-         «Ясінянське ЛМГ» – провели 279 успішних аукціони, дохід становить понад 31,5 млн грн;

-         «Брустурянське ЛМГ» – провели 193 успішних аукціони, дохід від яких склав майже 33 млн грн.

А ще експериментальний проект показав, де ще потрібно удосконалити аукціони із продажу необробленої деревини. Адже особливістю таких торгів є те, що іноді потенційним покупцям потрібно брати участь у кількох аукціонах одночасно. Тому на Прозорро.Продажі розробили новий сервіс – єдиний інтерфейс. Удосконалюватиметься з часом і інтерфейс для продавців, щоб вони бачили розгорнуту статистику торгів, мали можливість додавати розширений опис лотів в системі та продавати великі лоти на одному аукціоні різним покупцям.

Триватиме експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини на Прозорро.Продажі до 1 квітня 2021 року. Це передбачено постановою Кабміну. Переведуть проект на постійну основу чи продовжать експеримент, уже дізнаємося незабаром. Але те, що торги лісоматеріалами на Прозорро.Продажі чесні, відкриті, конкурентні і щомісяця стають все успішнішими – це факт.