Майданчик УУБ запрошує до е-аукціонів із продажу та оренди землі на Прозорро.Sale

22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)». Нею передбачено, що адміністратором електронної торгової системи із продажу та оренди земельних ділянок стає ДП «Прозорро.Продажі».

«Це останній документ, на який ми чекали для повноцінного запуску ринку землі. Постанова Кабміну тепер чітко регулює, що електронні аукціони із продажу земельних ділянок відбуватимуться на Прозорро.Продажі, а також передбачає усі нюанси робити як електронних майданчиків, так і організаторів та потенційних покупців та орендарів. В загальному, земельні торги мало чим будуть відрізнятися від звичних нам, наприклад, із малої приватизації. Тож впевнено заявляємо, що електронний майданчик ТОВ «Українська універсальна біржа» готовий до роботи із земельними аукціонами. Уже за кілька днів ми очікуємо, що з’являться перші як організатори, так і учасники», – розповідає директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий.   

Як організатори, так і потенційні покупці та орендарі земельних ділянок у системі «Прозорро.Продажі» працюватимуть через особисті кабінети, які створюватимуть шляхом реєстрації на електронних майданчиках. Через них вони будуть завантажувати усі необхідні документи, учасники ставити запитання щодо лотів, а організатори – відповідати, потенційні покупці та орендарі подаватимуть цінові пропозиції та братимуть участь у самому аукціоні, підписуватимуть протоколи торгів тощо.

«Запрошуємо уже зараз до консультацій як агровиробників, підприємців та забудовників, так і представників органів місцевого самоврядування, які відповідатимуть за проведення земельних торгів. Перший аукціон у системі уже оголошено. А для тих, хто бажає не пропустити цікаві лоти із наділами, рекомендую підписатися на спеціально створений Земельний Телеграм бот. Він знаходитиме аукціони для Вас за потрібними параметрами: купівля чи оренда, регіон розташування, площа тощо», – інформує Сергій Гладкий.