На майданчику УУБ продовжується приватизація підприємств спиртової галузі

У системі Прозорро.Продажі уже відбулося 24 успішних аукціони із продажу підприємств спиртової галузі, які поповнили державний бюджет на суму у понад 1,5 млрд грн. Не зважаючи на те, що лоти специфічні і не кожен забажає їх придбати, аукціони із приватизації спиртзаводів збирали по 4,5, а то й 8 учасників-конкурентів.

«Пишаємося, що менеджери майданчика Української універсальної біржі залучили та підготували чи не найбільше учасників таких аукціонів, більшість із яких стали новими власниками спиртових підприємств. Загалом майданчик УУБ охопив майже третину цього напрямку торгів. Тому впевнено заявляємо, що маємо досвід та знання, і запрошуємо потенційних інвесторів до наступних аукціонів», – говорить директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.

Наприклад, наступного тижня відбудуться одразу два аукціони із приватизації Іваньківського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», що у Черкаській області та Вишняківського МПД на Полтавщині. Вишняківське МПД вирізняє з-поміж інших підприємств галузі зручна локація: у центрі України, близько до траси Київ-Харків та до джерел сировини (кукурудза, пшениця). Є під’їзна залізнична гілка. Перелік майна, яке виставлено на продаж налічує 642 найменування, серед яких будівлі, обладнання, рухоме та інше майно. Стартова вартість об’єкту 21 176 877 грн. Прийом пропозицій до 20 травня.

Ще одне підприємство спиртової галузі «піде» на приватизацію у червні. 7 червня відбудеться аукціон із продажу Караванського МПД у Харківській області. У складі лота – будівлі та споруд загальною площею майже 12 тисяч кв. м. та 78 га земельних ділянок. У 2019 році підприємтво було модернізоване. Стартова ціна – 23 100 539 грн., прийом пропозицій до 6 червня.