Полтавський КХП виставлять на приватизацію через Прозорро.Продажі

Полтавський комбінат хлібопродуктів зупинив свою діяльність ще 2 роки тому через  масові крадіжки і, як наслідок, багатомільйонні збитки перед агропідприємствами, фермерами та державними установами. Кілька спроб запустити млин не були успішними. Адже увесь цей час ідуть численні судові тяжби із різними організаціями та установами. Тож нині збанкрутілий млинзавод простоює, все більше занепадає та накопичує борги. А їх – понад 40 млн грн.  

«КХП свого часу створювалися як виробничі майданчики з розвиненою логістичною інфраструктурою і розташовувалися на великих земельних ділянках. Ці підприємства використовувалися для переробки зерна на борошно або комбікорми і для зберігання чи перевалки продукції. Свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте з переходом до вільного ринку держава, на жаль, виявилася не зовсім конкурентною», – нагадує заступник голови Фонду держмайна України Тарас Єлейко.

Саме тому у Фонді держмайна України почали готувати Полтавський КХП до приватизації на Прозорро.Продажі. Адже саме на електронних аукціонах можливо забезпечити здорову конкуренцію, ринкову ціну, а головне – чесні та відкриті торги , доступні для усіх бажаючих стати новими власниками.  

«Для того, щоб стати учасником аукціону із продажу Полтавського КХП, коли його оголосять, потрібно зареєструватися на електронному майданчику https://sale.uub.com.ua/, де матимете особистий кабінет для роботи у системі Прозорро.Продажі. Далі наші менеджери нададуть потенційним інвесторам повний супровід у підготовці: допоможуть подати пропозицію, зібрати та завантажити усі необхідні документи, підготуватися до самих торгів та підписати переможний договір», – ознайомлює із процедурою приватизації директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.

Окрім Полтавського до приватизації у Фонді держмайна України готують ще кілька комбінатів хлібопродуктів: Дунаєвецький (Хмельницька область), Радивилівський (Рівненська область), Неполоковецький (Чернівецька область), Ніжинський (Чернігівська область), Івано-Франківський (Івано-Франківська область) та Новопокровський (Харківська область).