Верховна Рада відновила онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі з оренди сільгоспземлі державної та комунальної власності

Відповідно до ухваленого Верховною Радою 19.10.2022 р. закону «Про відновлення системи оформлення права оренди земельних ділянок сільгосппризначення і удосконалення законодавства з охорони земель», у найближчому майбутньому держава поновить процес надання у тимчасове користування с/г землі. Відповідно, чинності знову набирає процедура реєстрації права оренди подібного майна, яка діяла до введення воєнного стану 24 лютого 2022 р.

Нагадаємо, що з початком повномасштабного військового вторгнення уряд скасував проведення будь-яких торгів з оренди, емфітевзесу, суперфіцію земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належать державі або перебувають у комунальній власності. Тож зовсім скоро усі бажаючі зможуть долучитися до відповідних електронних аукціонів на майданчику Української універсальної біржі.

Окрім цього, зазначений законопроект передбачає посилення контролю за цільовим використанням і охороною земель та сприятиме ефективному використанню виділених на це бюджетних коштів.

Хочемо відмітити, що за результатами восьми місяців поточного року майданчик sale.uub.com.ua зайняв лідируючі позиції за обсягом прибутку, отриманого бюджетами різних рівнів – ця сума склала 540 млн. грн. На нашому сайті ви також можете підписатися на E-mail-розсилку і Telegram-бот, які допоможуть вчасно отримати інформацію про оголошення нових земельних аукціонів.