Юридичні особи можуть брати участь у земельних торгах

на Прозорро.Продажі

В Україні стартував другий етап земельної реформи. Він передбачає, що з 1 січня 2024 року купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення на онлайн аукціонах Прозорро.Продажі тепер можуть і юридичні особи (компанії). Змінюється також ліміт на максимальний обсяг землі у власності як для фізичних, так і для юридичних осіб. Якщо раніше він становив 100 га, то відтепер це буде 10 тис. га.


Як взяти участь у земельних торгах юридичним особам? Все досить просто. Як і фізичні особи до цього, представники компаній повинні знайти цікавий лот, зареєструватися на авторизованому електронному майданчику, наприклад, на майданчику Української універсальної біржі, пройти реєстрацію та подати пропозицію на аукціон.


Швидко знайти потрібну ділянку можна на сайті УУБ за фільтрами, а відстежувати нові оголошення із продажу земельних ділянок зручно з допомогою Земельного бота у Телеграмі. Потрібно лише підписатися та обрати необхідні параметри. І бот надсилатиме підписнику лоти із обраними параметрами.


Нагадаємо, що для подачі пропозиції учасники повинні завантажити у систему певні документи. Наприклад, для купівлі сільськогосподарської ділянки юридичними особами потрібно:

  • заяву на участь для юридичних осіб;
  • документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску з рахунку, відкритого в українському або іноземному банку (платіжне доручення);
  • документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску з рахунку, відкритого в українському або іноземному банку (платіжне доручення);
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи (вказується в заяві на участь);
  • документ, що підтверджує повноваження підписанта;
  • структуру власності.


Звертаємо увагу, що усі документи рекомендовано завантажувати у форматі «pdf» та мають бути підписані за допомогою кваліфікованого електронного підпису з урахуванням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Нині у системі Прозорро.Продажі оголошено більше 800 е-аукціонів з продажу земель сільськогосподарського призначення. Їхня загальна площа – понад 73 тис. га.


При цьому, нагадуємо, що продаж державних та комунальних ділянок сільськогосподарського призначення залишається забороненою.