Закон ухвалено: державну та комунальну землю можна буде купити чи орендувати через майданчик УУБ

18 травня Верховна Рада України ухвалила ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони». Якщо чинне законодавство передбачає проведення земельних торгів через старі аукціони, що не використовують жодних засобів сучасних технологій, то щойно ухвалений законопроект перенесе їх у електронний формат, де торги проводяться онлайн, без фізичної присутності учасників, та відкриті і доступні для всіх.

Автори законопроекту наводять приклад аукціонів на Прозорро.Продажі із малої приватизації. Кількість приватизованих об’єктів комунальної та державної власності збільшилася в рази у порівнянні з торгам у попередні роки до впровадження онлайн аукціонів.  

Коротко головна суть закону: земельні торги будуть проводитись в єдиній електронній торговій системі Прозорро.Продажі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет. За результатами таких торгів укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів (цінову пропозицію).

«Для тих, хто ніколи не брав участі в аукціонах на  Прозорро.Продажі, наголошую: для роботи необхідно зареєструватися на авторизованому електронному майданчику системи. Швидко та легко це зробити на маркетплейсі Української універсальної біржі. Ви створюєте особистий кабінет, заповнивши відповідні поля із інформацією про господарство. Після чого проходите ідентифікацію. Звертаю увагу учасників аукціонів, що у нас ви завжди матимете якісну технічну підтримку та супровід менеджерів у підготовці до торгів», – інформує директор Української Універсальної біржі Сергій Гладкий.

Більше інформації про проведення продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони можна дізнатися за телефоном гарячої лінії: + 38 (044) 221-32-33.