Аукціони заставного майна банків
+ 38 (044) 221-32-33
гаряча лінія
акредитований майданчик
Переглянути лоти

Продаж на аукціонах заставного майна банків

Аукціони з продажу заставного майна, які перейшли на баланс банків, визнаних неплатоспроможними у 2014-2017 роках була введена тимчасова адміністрація або запущений процес ліквідації в 91 українському банку. Таким чином, майже 50% банків України вивелися або виводяться з ринку. За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб через аукціони з продажу майна банків-банкрутів, в тому числі і заставного, який перейшов на їх баланс, в системі ProZorro.Sale за перші шість місяців існування проекту було продано майна на суму більше, ніж один мільярд гривень. До кінця року команда Прозорро.Продажі розраховує вийти на показник в 10 мільярдів гривень доходу, отриманого на аукціонах з продажу майна банків, визнаних неплатоспроможними.

Сума, звичайно, вражаюча, але в умовах, коли збитки вкладників ліквідованих банків становлять близько ста п'ятдесяти мільярдів гривень (згідно з цифрами, названим ФГВФО), явно недостатня для погашення завданих збитків. Рішення проблеми пропонується в двох варіантах:

  • підняти суму відшкодування збитків для фізичних осіб до одного мільйона гривень (на даний момент відшкодування становить 200 тисяч гривень);
  • внести зміни до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності виведення банків з ринку і адаптації до міжнародних стандартів і актам законодавства ЄС (законопроект 6273 був внесено 31 березня 2017 групою народних депутатів України).

ProZorro.Sale - аукціони з продажу банківського майна

Аукціони з продажу заставного майна, що перейшло на баланс банків-банкрутів в Україні мають алгоритм схожий з аналогічними процедурами в США і країнах Європейського Союзу. Головне завдання, поставлене перед системою Прозорро.Продажі - реалізація майна неплатоспроможних банків в найкоротші терміни за максимально можливою ціною. У цій ситуації така форма продажу, як аукціон на підвищення ціни, є найефективнішою.

ProZorro.Sale є дочірнім продуктом системи державних закупівель, тому в аукціонах з продажу майна банків-банкрутів збережені всі базові положення, властиві системі Прозорро. Головний принцип закладений в назві: всі процеси з продажу майна неплатоспроможних банків здійснюються в умовах максимальної прозорості. Будь-який бажаючий може ознайомитися:

1. До початку аукціону - з предметом торгів і умовами його продажу;

2. По завершенню торгів - зі списком учасників і запропонованими цінами, дізнатися, хто став переможцем аукціону і яку ціну він запропонував;

Завдяки такому підходу виключається можливість змови з метою покупки майна банків-банкрутів за заниженою ціною.

Оприлюдненню підлягають і підписані договори купівлі-продажу або відступу прав вимоги за кредитними договорами. У зазначений в Регламенті період відскановані документи з печатками і підписами обох сторін публікуються на порталі Прозорро.Продажі сайті ФГВФО, на сайті торговельного майданчика, де було укладено угоду і на сайті банку, чиєму майно розпродається. Тільки після цього аукціон продажу майна банку-банкрута вважається завершеним.

Завантаження основних довідників ...

Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити підпис
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис. Накласти підпис
Варто пам’ятати, що є обмеження стосовно розміру файлу – не більше 50 МБ.
Обрати файл
T. 1 позиція
title__
tenderID__
message_time__
m_text__ vibtn__