Як купити активи банку
+ 38 (044) 221-32-33
гаряча лінія
акредитований майданчик
Переглянути лоти

Купити активи банку через систему Prozorro.Продажі

У світі вже давно прийнято вважати: купити актив неплатоспроможного банку - це цілком вдала інвестиція. Потенційні покупці моніторять аукціони, відшукуючи привабливі об'єкти на аукціонах з продажу майна ліквідованих банків, в тому числі і заставного, яке перейшло на їх баланс. Поступово таке ставлення починає вкорінюватися і в Україні. Тільки протягом одного тижня 2017 року фондом гарантування вкладів фізичних осіб на аукціони в системі Прозорро.Продажі було виставлено майно 53 банків-банкрутів на суму в 5,5 мільярда гривень. Протягом квітня і травня частина цього майна була продана, дозволивши команді творців 1 червня 2017 відзвітувати про перший мільярд гривень доходу, отриманого через систему ProZorro.Sale.

Купити активи банку, щоб вигідно вкласти гроші

Одними з найбільш привабливих лотів вважалися 51 паркувальне місце, що належать банку Надра. Парковка в Києві в одному з центральних районів міста - дуже вдала покупка, такі об'єкти виставляються на продаж досить рідко. Як цікаву інвестицію можна розглядати Мокрянський гранітний кар'єр в селі Кремінна Запорізької області, який продається в якості заставного майна, що перейшло на баланс ПАТ «Актабанк». Об'єкт має всі необхідні ліцензії для видобутку копалин, хороші запаси граніту і можливості до розширення видобутку.

Є велика ймовірність зробити вдалу операцію і придбати цінне майно нижче його ринкової вартості, якщо купити банківський актив у вигляді житлової або нежитлової нерухомості. Найчастіше це приміщення колишніх відділень банків або квартири, які перейшли до банку, який згодом визнаний неплатоспроможним, як заставне майно від клієнтів. Зміст таких об'єктів вимагає постійних витрат (як мінімум, це щомісячні комунальні платежі), тому ФГВФО зацікавлений у якнайшвидшому їх продажі.

Зі списком усіх нежитлових приміщень, доступних для покупки через аукціони в системі Прозорро.Продажі можна ознайомитися на web-сайті sale.uub.com.ua «Українська універсальна біржа». Можливо, саме в вашому місті виставлений на продаж будинок або квартира за привабливою ціною і зі стовідсотково гарантованою «чистою» операцією.

Реалізація проблемних активів банків-банкрутів

Існує ряд банківських активів, які на перший погляд не здаються такими привабливими, як заставна нерухомість, що перейшла на баланс неплатоспроможних банків. Це проблемні кредити, раніше видані фізичним або юридичним особам, що ліквідуються в даний момент банком. У січні 2017 року фондом гарантування вкладів фізичних осіб була істотно спрощена процедура покупки кредитних портфелів банків, визнаних банкрутами. Раніше такі активи дозволялося купувати тільки фінансовим установам, тепер обмеження зняті. Завдяки новим правилам викупити права вимоги по кредиту можуть будь-які юридичні або фізичні особи за винятком боржників і/або поручителів по даному кредитному договору. Нововведення дозволяє істотно розширити коло потенційних покупців, сприяючи тим самим зростанню конкуренції між учасниками аукціонів.

Завантаження основних довідників ...

Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити підпис
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис. Накласти підпис
Варто пам’ятати, що є обмеження стосовно розміру файлу – не більше 50 МБ.
Обрати файл
T. 1 позиція
title__
tenderID__
message_time__
m_text__ vibtn__